У Сумах влаштували акцію протесту проти карантинних обмежень (ФОТО)

У Сумах влаштували акцію протесту проти карантинних обмежень (ФОТО)

У Сумах влаштували акцію протесту проти карантинних обмежень (ФОТО)
Суспільне Суми

На площі Незалежності в Сумах близько 15 години 23 жовтня розпочалася акція протесту проти карантинних обмежень. На місці побувала кореспондентка Суспільного.

Акцію анонсували заздалегідь в соцмережах. За оцінкою поліції, на площі зібрались близько 60 людей.

"Перш ніж робити щеплення, треба людину перевірити, чи є в нього антитіла, перехворів він, чи ні. Вони до цього не прислухаються, вони роблять все, аби усі масово вакцинувалися. Я вважаю, що це неправильно", — розповів про свою позицію один з учасників мітингу Володимир Шаповаленко.

У Сумах відбулася акція протесту проти карантинних обмежень

Оксана Величко розповіла, що протестує, бо не може потрапити до центру реабілітації не пускають батьків без вакцинації. Жінка має дитину з інвалідністю. "Я вже перехворіла. Я нічого не маю проти вакцинації, але якщо нам не дають повну інформацію і не дають гарантію, то ми маємо право відмовитися, тобто законодавчо зобов’язати нас не можуть. Її немає у переліку обов’язкових вакцин", - говорить жінка.

Галина Атрошенко бере участь в акції, бо сьогодні її не пустили до магазину. Говорить, що вакцинована двічі, але не має сертифікату. "Прийшла послухать, що скажуть люди, і щось вирішувать", — каже жінка.

Читайте також: Сумщина перший день в "червоній" зоні: що і як працює

"Мій такий стан здоров’я, що мені не можна вакцинуватися", - розповідає ще одна учасниця акції Антоніна Бондар і додає, що має другу групу інвалідності і тому, як вона вважає, їй не можна вакцинуватися.

У Сумах відбулася акція протесту проти карантинних обмежень

"Боїмося наслідків вакцинації. Боїмося захворювань, яких зараз не маємо, будучи здоровими людьми, маючи свій імунітет, доволі-таки непоганий, і боїмося наслідків тої вакцини незрозумілої, недоказаної, яку колять людям", - сказала одна з учасниць акції, пані Оксана.

Наразі двома дозами вакцини проти коронавірусу вакциновані приблизно 20% жителів області. Через стрімке зростання захворюваності на коронавірус область переведена до "червоної" карантинної зони.

На Сумщині, за даними РНБО, станом на ранок 23 жовтня, на 73% заповнені ліжка в лікарнях, виділених для пацієнтів з коронавірусом та підозрою на інфікування. На 100% завантажені лікарні у Глухові та Конотопі, на 95% - в Охтирці, на 91% -в Ромнах. У Сумах найбільш завантаженою є лікарня №4. Там зайнято 100% ліжок, виділених для пацієнтів з коронавірусом. 96% зайнятих ліжок — у лікарні №5.

Палати інтенсивної терапії повністю заповнені в лікарнях Шостки, Кролевця, Глухова, Білопілля, Лебедина та Тростянця, Охтирки. У Сумах повністю зайняті палати інтенсивної терапії у лікарнях №5 та №4, в центрі інфекційних хвороб, лікарні Св.Пантелеймона та госпіталі для ветеранів.

До апаратів ШВЛ в області підключені 44 людини з коронавірусом. З них в Сумах - 31 людина.

Що відомо

  • З 23 жовтня Сумщина перейшла до "червоної" карантинної зони.
  • За останню добу у Сумській області виявили коронавірус у 1085 людей.
  • З 21 жовтня через погіршення ситуації з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні​​ оновлюються правила міжрегіональних перевезень. Зокрема пасажирам під час поїздок у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки потрібно пред'являти COVID-сертифікати або негативний тест на коронавірус.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

На початок