Міжнародні організації та Україна не мають доступу до полонених в ОРДЛО — правозахисники

Міжнародні організації та Україна не мають доступу до полонених в ОРДЛО — правозахисники

Міжнародні організації та Україна не мають доступу до полонених в ОРДЛО — правозахисники

Україна та міжнародні організації не мають доступу до людей, яких незаконно утримують на окупованих територіях, та не можуть забезпечити їх необхідними ліками, продуктами та речами.

Про це повідомили представники правозахисних організацій під час засідання робочої групи з питань осіб, які зникли безвісти на Донбасі, та військових і цивільних заручників в Офісі президента.

"Поки міжнародним організаціям, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), не буде надано повний і безумовний допуск до всіх утримуваних осіб, про що була досягнута домовленість під час Паризького саміту в Нормандському форматі 9 грудня 2019 року, Україна не має жодних можливостей потрапити на непідконтрольну територію для пошуків", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Україна на найвищому рівні постійно звертається до міжнародних партнерів з проханням вплинути на ситуацію. Зокрема, українська делегація передавала списки безвісти зниклих та полонених українців у межах Ради Безпеки ООН.

Що відомо

  • Українські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.
  • На окупованих територіях Донеччини та Луганщини у в'язницях та СІЗО бойовики незаконно утримують 30 жінок.
  • На окупованих територіях Донеччини, Луганщини та Криму незаконно утримують у полоні 280 громадян України, серед яких 44 військовослужбовців.
  • 13 жовтня представники Офісу президента провели зустріч із родичами полонених і зниклих безвісти на Донбасі, які днем раніше розпочали 72-годинну акцію протесту з вимогою ухвалити низку законопроєктів.
  • У січні 2021 року Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ Ukraine) та Національний комітет ІСОМ Польщі звернулись до Голови ОБСЄ Анн Лінде з проханням сприяти визволенню з полону окупантів співробітниці Горлівського художнього музею Олени Пех.
  • 15 вересня на черговому засіданні Тристоронньої контактної групи Українська делегація закликала Росію забезпечити дотримання режиму припинення вогню, розблокувати роботу КПВВ на лінії розмежування та прискорити процес обміну полоненими.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок