Одеського суддю за отримання хабаря позбавили волі на 5 років

Одеського суддю за отримання хабаря позбавили волі на 5 років

Одеського суддю за отримання хабаря позбавили волі на 5 років
Фото: Слово і Діло

Суддю Малиновського районного суду Одеси Анатолія Целуха 22 жовтня засудили до 5 років позбавлення волі. Про це повідомили в пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Анатолія Целуха визнали винним в отриманні 2,5 тисяч доларів неправомірної вигоди за розгляд справи та ухвалення судового рішення. Його засудили за ч. 3 ст. 368 Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особоюКримінального кодексу України до 5 років позбавлення волі.

За даними Верховного Суду, Целух з 2017 року розглядав позов мешканця міста до одного з підприємств щодо визнання недійсним рішення про виділення квартири працівнику цього підприємства. У якості третьої особи на стороні відповідача був залучений власник квартири.

Фактично протягом 1,5 років судовий розгляд не здійснювався. У березні 2019 року суддя висунув представнику власника квартири вимогу щодо надання хабаря за розгляд справи та ухвалення судового рішення на його користь – повідомили у САП.

29 березня 2019 року прокуратура задокументувала факт отримання суддею 2,5 тисяч доларів. 22 липня 2020 року вироком Вищого антикорупційного суду Целуха визнали винним у вчиненні злочину та призначили покарання у виді 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

19 лютого 2021 року Апеляційна палата ВАКС ухвалила рішення, яким пом'якшила вирок, змінивши основне покарання з 7 до 5 років позбавлення волі – зазначили у САП.

Читайте також

  • В Одесі чоловіка умовно засудили за використання комуністичної символіки
  • Одеський суд виніс вирок охоронцю, який погрожував журналістці розстрілом
  • Суд обрав для директорки юрдепартаменту Одеської міськради заставу в розмірі 26 млн грн

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок