Майже п'ять відсотків працівників кухні у дитсадках та школах Кіровоградщини – носії стафілококу

Майже п'ять відсотків працівників кухні у дитсадках та школах Кіровоградщини – носії стафілококу

Майже п'ять відсотків працівників кухні у дитсадках та школах Кіровоградщини – носії стафілококу
Суспільне: Кропивницький

Працівники Кіровоградського центру контролю та профілактики хвороб 11 жовтня почали перевірки працівників харчоблоків закладів освіти області на наявність стафілококу. Обстежили 507 працівників, носіями бактерії виявились 24 людини, розповіла головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук.

Перевірили 22 навчальних заклади:

  • сім дитячих садочків. Виявили випадки: в Кропивницькому, Добровеличківській, Устинівській, Знам'янській та Гайворонській громаді.
  • 15 шкіл. Випадки виявили у закладах Кропивницького, в Новоархангельській, Благовіщенській, Устинівській, Побузькій та Помічнянській громадах.
  • два професійно-технічних училища.

Тривають дослідження біологічних зразків від 273 працівників харчоблоків.

Виявлені носії інфекції відсторонені від роботи на час лікування й до повного одужання.

Майже п'ять відсотків працівників кухні у садках та школах Кіровоградщини – носії стафілококу
Кіровоградський центр контролю та профілактики хвороб

Майже п'ять відсотків працівників кухні у садочках та школах Кіровоградщини – носії стафілококу
Працівники харчоблоку дитсадка та лаборант Центру контролю та профілактики хвороб. Кіровоградський центр контролю та профілактики хвороб

"В Україні почастішали випадки спалахів гострих кишкових інфекцій. Стафілокок був виявлений у деяких працівників харчоблоків. Через це головний санлікар України  видав постанову  №15 від 7 жовтня 2021 року "Щодо організації позачергових обстежень працівників харчоблоків закладів освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку,  дитячих будинках-інтернатах у зв’язку погіршення епідемічної ситуації". Такі позапланові перевірки будемо проводити і надалі, поки постанова не припинить дію особливим розпорядженням головного лікаря України", – сказала Надія Оперчук.

Хто відповідатиме?

Чи є винні у цій ситуації – має сказати розслідування, говорить лікарка. "Тому що дуже рідко, але буває, коли у людини є інфекція, а симптомів немає. Кожен працівник кухні звітує про стан свого здоров'я у відповідному журналі. Крім того, є медсестра у закладі, обов'язком якої є контроль за працівниками, особливо кухні. Ми повідомили про результати перевірки Держпродспоживслужбу, департамент охорони здоров'я, міські та районні відділи освіти, територіальні громади. Хто і яке понесе покарання – стане відомо після детального розгляду кожного випадку".

Що відомо

  • У лютому цього року спілах кишкової інфекції виявили у Кропивницькій школі №8. Стафілокок підтвердили у кухаря. Окрім нього працівники Держпродспоживслужби у школі виявили кишкову паличку та сальмонелу. На погане самопочуття скаржились 73 учнів, семеро звернулись за допомогою до лікарні.
  • По Україні такі перевірки виявили 940 працівників харчоблоків у закладах освіти, які мають стафілокок. Це 10 відсотків від кількості протестованих.
  • Стафілокок – це кишкова інфекції, яка передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом або при контакті з предметами у побуті. Симптоми – болі в животі, діарея, температура.

Читайте також

На початок