У Хмельницькому Центр вакцинації відкрили на залізничному вокзалі. Як він працює

У Хмельницькому Центр вакцинації відкрили на залізничному вокзалі. Як він працює

У Хмельницькому Центр вакцинації відкрили на залізничному вокзалі. Як він працює
Фото: Суспільне.

Центр масової вакцинації від COVID-19 запрацював 22 жовтня в залі очікування залізничного вокзалу станції «Хмельницький».

Про це розповіла начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Аліна Костенко.

За її словами, наразі в області працює 10 центрів масової вакцинації, 95 постійних пунктів щеплень та 64 мобільних бригади.

Хмельничанин Вадим Главацький прийшов на залізничний вокзал, аби отримати щеплення. Від коронавірусної інфекції вакцинувався вперше. Каже, аби отримати щеплення першою дозою, у черзі очікував 40 хвилин.

«Тільки вчора побачили, що в місті відкривається новий пунктвакцинації, і прийшли з самого раненька сюди. Прийшли десь в 9:15, чекали 40 хвилин, бо у них за графіком відкриття о 10:00. І от вакцинувалися, сказали посидіти 20 хвилин. Ніби швидко все, але ми треті прийшли,то може того швидко. А вчора у Центрі вакцинації в центрі були, то там було чоловік 300-400 в черзі, ми не стояли навіть», - розповідає чоловік.

Алла Клімчук вакцинувалася вдруге. Каже, робить це на залізничному вокзалі через великі черги в інших Центрах вакцинації.

«У мене сьогодні була вже друга доза вакцинації, тому це планово. Ми живемо біля першої поліклініки, підійшли туди, а там черга до дороги, до квіткового базару. А вчора у ЗМІ прочитала, що відкривається новий пункт щеплення тут. Приїхали сюди. Були тут десь о 9645, то перед нами чоловік 14 було», - розповідає хмельничанка.

У Центрі масової вакцинації на залізничному вокзалі станції Хмельницький у перший день роботи вакцинували від COVID-19 майже 200 людей.
У Центрі масової вакцинації на залізничному вокзалі станції Хмельницький у перший день роботи вакцинували від COVID-19 майже 200 людей. Фото: Суспільне.

У черзі на вакцинацію в залі очікування залізнпичного вокзалу стоїть і продавчиня продуктового магазину, що неподалік вокзалу, Оксана Бойчук. Жінка зізнається - вакцинується вимушено.

«Япрацюю тут недалеко, в магазині, і наша влада нас довела до того, що ми мусимо робити те щеплення. Сказали, що не допустять до роботи, якщо ми не будемо мати вакцинацію. А якщо ми не будемо працювати, ми не будемо мати що їсти. Це все примусово. З 23 числа до роботи не допустять. Будуть ходити, перевіряти. Добровільно зробили всі в березні, я так вважаю, в березні, літом. А це вже все йде добровільно-примусово», - ділиться власними думками жінка.

Лілія Гаврилюк на залізничному вокзалі, як пасажирка - очікує на свій потяг. Відкриття тут Центру вакцинації вважає доречним.

«Центр вакцинації, який відкритий на площі, переповнений. Люди стоять на вулиці. Добре, що хороша погода, а як дощ, погана погода буде. Тому, думаю, є сенс, де б це не було, відкрити ще один центр, щоб люди вакцинувалися», - каже Лілія.

У Центрі вакцинації на залізничному вокзалі у Хмельницькому щеплення роблять трьома вакцинами: Pfizer, AstraZeneca та CoronaVac.
У Центрі вакцинації на залізничному вокзалі у Хмельницькому щеплення роблять трьома вакцинами: Pfizer, AstraZeneca та CoronaVac. Фото: Суспільне Поділля

Отримати щеплення від COVID-19 у Центрі вакцинації на залізничному вокзалі можна вакцинами трьох різних виробників, говорить лікар мобільної бригади Олег Ватажук.

«Вакцина у нас є в достатній кількості. Це і Pfizer, і AstraZeneca та CoronaVac. За день ми плануємо вакцинувати понад 100 чоловік, але, думаю, буде більше. Ми можемо зробити щеплення 200 людям, маємо стільки доз вакцини», - каже лікар.

За словами начальниці відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Аліни Костенко, 22 жовтня у Хмельницькій області вакцинувалося 8874 людини. Це на 20 відсотків більше від добового плану вакцинації.

«У зв’язку з введенням обмежувальних заходів на території України в частині переміщення осіб залізничним транспортом за наявності ковідних сертифікатів чи результатів тестів на ковід, адміністрація залізничного вокзалу звернулася до нас з проханням відкрити у них Центр вакцинації. Центр вакцинації був відкритий 22 жовтня, він працюатиме щодня з 10 до 16 години», - каже посадовиця.

За словами Аліни Костенко, у Хмельницькій області від COVID-19 станом на 8:00 годину 22 жовтня вакциновано 31,4% всього населення.

Читайте також

На початок