У громадах Миколаївщини використовують альтернативні види палива

У громадах Миколаївщини використовують альтернативні види палива

У громадах Миколаївщини використовують альтернативні види палива
Фото: Олександр Гордієнко / Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині деякі територіальні громади перейшли на опалення приміщень соціальних, освітніх та адміністративних закладів твердим паливом.

Про це розказав начальник житлово-комунального підприємства "Миколаївське" Юрій Бойчук.

У селі Миколаївському Шевченківської територіальної громади Миколаївського району перейшли на альтернативне опалення. Для цього є два котли. Паливом для них можуть слугувати дрова, вугілля або пелети, тобто паливні гранули. Ці котли працюють на спресованому лушпинні соняшника.

"Відкривається бункер, оператор засипає пелети. У бункері 300 кілограмів пелету, його вистачає на добу. Воно шнеком подається в котел, далі самопідпал автоматично запускається. Оператор спостерігає за всім обладнанням. І тепло постачається насосами до всіх цих об’єктів", — розказав Юрій Бойчук.

альтернативні види палива
Юрій Бойчук. Фото: Олександр Гордієнко / Суспільне Миколаїв

З однієї топкової опалюється декілька об’єктів. Загальна площа школи, дитячого садка, амбулаторії та адмінбудівлі близько 2000 квадратних метрів. Залежно від температури повітря на вулиці котли запалюють або по черзі, або одночасно.

"У зимовий, осінній, весінній період в групах температура 22 градуси. Діти ходять роздягнені, тепленько їм, батьки спокійні, відвідування садка високий відсоток. Діти менше хворіють у зимовий період", – розказала директорка закладу дошкільної освіти "Журавлик" Анна Леонтієва.

альтернативні види палива
Два котли, що працюють на пелетах. Фото: Олександр Гордієнко / Суспільне Миколаїв

За словами Юрія Бойчука, таке тверде паливо виготовляють і в Миколаєві. Закуповують його в кредит на весь сезон. До весни потрібно 70 тонн.

"Набагато дешевші пелети. Якщо у ті опалювальні періоди у нас була ціна за гігакалорію по газу 3200 гривень. Коли ми перейшли на пелети у 2017 році, у нас ціна гігакалорії стала 1700 гривень. У два рази зменшилась", — розказав Юрій Бойчук.

За словами Юрія Бойчука, газову трубу до цієї топкової перерізали чотири роки назад. Два котли з комунікаціями обійшлися громаді в мільйон двісті тисяч гривень. Окрім економії на самому паливі, працюють над його енергоефективним використанням, тобто енергомодернізацією.

За словами голови Шевченківської територіальної громади Олега Пилипенка, в переході на альтернативні типи палива є свої особливості.

"Найкращий випадок – це коли вони локально знаходяться недалеко один від одного. Тоді набагато простіше побудувати одну котельню, обслуговувати її та мати можливість опалювати декілька закладів. Наприклад, заклади культури, медицини, освіти", — розказав Олег Пилипенко.

За словами Олега Пилипенка, наразі найдорожче газове опалення. Електроопалення також не значно дешевше, тому вихід один – це максимально постаратися перевести заклади на альтернативні види опалення.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок