Кіровоградська область отримала 290 пакунків для маляти

Кіровоградська область отримала 290 пакунків для маляти

Кіровоградська область отримала 290 пакунків для маляти
Суспільне: Кропивницький

Кіровоградська область отримала 290 пакунків для маляти. Востаннє їх привозили 10 місяців тому. Замість пакунків жінки отримували грошову компенсацію, розповіла Суспільному заступниця директора обласного департаменту соцзахисту населення Надія Кримська.

Бебі-бокси – це пакунки з дитячими речами першої необхідності для новонароджених. Їх видають породіллям під час виписки із пологових будинків.

Перинатальний центр отримав 150 пакунків, решту – пологовий будинок.

До пакунку входить 35 різновидів дитячих товарів. Від попереднього він не змінився, його вартість 5763 гривні, говорить Надія Кримська. "Вартість пакунку складає три прожиткових мінімуми на дитину до шести років на дату проведення закупівель. Закупівлю здійснює Міністерство соцполітики, вона була у червні".

Кіровоградська область отримала 290 пакунків маляти
Суспільне: Кропивницький

Надія Кримська пояснила, чому в області не було пакунків маляти. "Міністерство проводило закупівлі через Прозороелектронна система публічних закупівель, де державні та комунальні замовники оголошують тендери на закупівлю товарів, це вимагає певного часу. І як тільки вони були закуплені, почали поступати на всі території".

Наступного тижня область отримає 123 пакунки маляти.

Ірина Бондаренко народжувала у кропивницькому пологовому будинку. Каже: пакунок маляти їм не потрібен. "Від бебі-бокса відмовилися, тому що ми отримували такий під час перших моїх пологів, він нас дуже виручив, всі речі залишилися, користуємося, тому немає необхідності".

Олександра Іщенко виписувалась з пологового до того, як привезли пакунки. Розповіла, що хотіла отримати бебі-бокс, але його не було: "Мені дали довідку про те, що в них немає можливості видати, замість того я буду отримувати гроші на картку. Не у всіх крамницях можна розрахуватися тією карткою".

Що відомо

Пакунки малюка породіллям під час виписки почали видавати у 2018 році. У липні 2020 року Уряд ухвалив рішення про те, що породіллі мають отримувати п'ять тисяч гривень замість пакунка. У вересні Верховна Рада вирішила повернути бебі-бокси. З 1 липня 2021 року батьки можуть обирати пакунок чи гроші.

Читайте також

На початок