У Полтаві розпочали одразу два чемпіонати України з карате

У Полтаві розпочали одразу два чемпіонати України з карате

У Полтаві розпочали одразу два чемпіонати України з карате
Суспільне Полтава

У Полтаві влаштували змагання для каратистів. Один чемпіонат України – серед кадетів, юніорів, молоді та дорослих, а інший – серед спортсменів з порушеннями слуху. Про це Суспільному повідомив співорганізатор Олександр Буряк. Змагаються понад 600 спортсменів із 17 областей України. Чемпіонати триватимуть три дні – до 24 жовтня включно.

Зранку 22 жовтня у полтавському спорткомплексі каратисти з різних регіонів готуються до змагань.Тренується перед поєдинком і полтавець Олександр Третяк. Він один зі спортсменів з порушенням слуху.

У Полтаві розпочали одразу два чемпіонати України з карате
Спортивна зала обласного управління поліції у Полтаві. Суспільне Полтава

"Я займаюся карате майже сім років. Кожного дня тренування, навіть у суботу", - говорить каратист із Полтави Олександр Третяк.

"Сьогодні (22 жовтня – ред.) відбувається чемпіонат України серед людей з порушенням слуху. І разом з цим чемпіонатом проходить чемпіонат серед кадетів, юніорів та дорослих", - каже співорганізатор змагань Олександр Буряк.

Чемпіонат України з карате
Спортсмени змагаються в категоріях ката та куміте. Суспільне Полтава

За словами співорганізатора, на змагання з’їхалося 644 спортсмени з 17 областей. Зі Львівщини привіз вихованців тренер Ярослав Горуна.

"Ми привезли команду в складі 60 людей і близько 4–5 тренерів. Ми всі представники клубу «Юніон», це львівський клуб карате. Ми привезли дітей усіх вікових категорій і вагових. Кожного року у нас є переможці чемпіонату України. І з нашого клубу завжди декілька представників відбираються в збірну", - говорить тренер команди зі Львівщини Ярослав Горуна.

У Полтаві розпочали одразу два чемпіонати України з карате
Ярослав Горуна, тренер команди Львівщини. Суспільне Полтава

"Займаюся довго, десь вісім років. Тренуюся кожен день. Тренування проходять класно. Мені дуже подобається. Ми розминаємося потім робимо вправи", - каже каратистка зі Львівщини Анна Ващишин.

Під час змагань оцінюють технічну та атлетичну складову, каже головна суддя Ольга Нікуліна.

Карате у Полтаві
Кожен двобій оцінює суддя. Суспільне Полтава

"Згідно виконання ката судді виставляють певні оцінки. Ті спортсмени, які отримають найвищі оцінки відповідно стають переможцями. Якщо ми розглядаємо вид програми куміте, то змагаються два спортсмени, які використовують весь свій технічних арсенал, тобто певні удари ногами чи руками, які повинні бути виконаними згідно критерій", - каже головна суддя Ольга Нікуліна.

"Це відбір до національної збірної України, відбір на чемпіонат Європи, який відбудеться в лютому наступного року в Празі", - говорить співорганізатор змагань Олександр Буряк.

Перший етап цих чемпіонатів у Полтаві триватиме впродовж трьох днів – із 22 до 24 жовтня.

На початок