У Кропивницькому поліцейські перевіряли дотримання нових правил міжобласних перевезень

У Кропивницькому поліцейські перевіряли дотримання нових правил міжобласних перевезень

У Кропивницькому поліцейські перевіряли дотримання нових правил міжобласних перевезень
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому поліцейські перевіряли автобуси міжрегіонального сполучення. За дві години жодного порушення не виявили. Перевіряли на дотримання вимог постанови Кабміну про наявність COVID-документів у водіїв і пасажирів, які їдуть в іншу область, розповів Суспільному речник патрульної поліції області Дмитро Поперешняк.

З 21 жовтня, окрім квитка, у пасажирів для поїздок між регіонами України мають бути: негативний результати тесту на коронавiрус або сертифікат про вакцинацію чи довідка про одужання. Це стосується також авіа та залізничних перевезень. Нові правила встановив Кабінет Міністрів на засіданні Уряду 11 жовтня.

О 10:00 годині на виїзді з Кропивницького у напрямку Умані поліцейські зупинили автобус, який їде в Польщу.

Водій автобуса Микола Малетич показав довідку про щеплення першою дозою вакцини від COVID, видану у поліклініці Львова. Ковідні документи у пасажирів цього автобуса не перевіряли, каже поліцейський Володимир Трощаненко.

“Автобус прямує з Запоріжжя до Польщі. Ці люди, згідно законодавства, не можуть пройти ні на митниці – там не впускають, не випускають – у них має бути або ПЛР-тест, або одна з довідок, що особа отримала відповідні щеплення”.

Водій автобуса Віталій Глінка, який їде з Дніпра до Умані через Кропивницький, говорить, має сертифікат про вакцинацію. Щеплення чоловік зробив у вересні.

У салоні автобуса – троє дорослих і 27 дітей. Поліцейський Віталій Лопата, каже, у дітей до 18 років сертифікати не перевіряють. “На дітей вимоги постанови не розповсюджуються. У дорослих, які супроводжували дітей, були COVID-сертифікати у мобільному додатку “Дія” .

Справжність цифрових сертифікатів у телефоні поліцейські перевіряють через службовий планшет, каже Дмитро Поперешняк.

“За його допомогою можна зчитувати QR-коди на документах і так перевірити його дійсність. За порушення правил карантину передбачений штраф: щодо громадян у сумі від 17 до 34 тисяч гривень, до посадових осіб – у сумі від 34 до 170 тисяч гривень”.

Автобуси міжобласного сполучення перевірятимуть в області щодня, сказав Дмитро Поперешняк.

Що відомо

На початок