"Ситуація критична": мер Рівного і головлікар ЦМЛ зробили заяву щодо кількості місць у лікарні

"Ситуація критична": мер Рівного і головлікар ЦМЛ зробили заяву щодо кількості місць у лікарні

"Ситуація критична": мер Рівного і головлікар ЦМЛ зробили заяву щодо кількості місць у лікарні
Facebook міського голови, фільм "Будні ковідні"

Мер Рівного та головлікар центральної міської лікарні заявили про критичну ситуацію із заповненістю опорного закладу хворими на коронавірус. Про це йдеться у стрімтрансляції за участю посадовців, яку провів міський голова 22 жовтня.

Що каже міський голова

Олександр Третяк у зверненні з центральної міської лікарні сказав, що із 330 ліжок, відведених для пацієнтів з коронавірусом, заповнені понад 300.

“Ми на межі критичної зайнятості в ЦМЛ. Друга міська лікарня – також уже практично заповнена. Це не жарти, а надзвичайно серйозна ситуація. На відміну від інших закладів, у нас ще рятує те, що ми маємо фактично автономне забезпечення киснем”, – сказав міський голова.

Читайте також: Рівненщина з 23 жовтня переходить у "помаранчеву" зону і знаходиться за крок до "червоної"

Зранку під міську раду приходили кілька десятків людей із вимогою вплинути на скасування вакцинації, яку вони називають примусовою. Мер запропонував кільком “добровольцям” поїхати і подивитись, що відбувається у медзакладі.

“Дуже часто наші лікарі стикаються з такою ситуацією, що люди, які заявляють, що нічого не бояться, що їх нічого не візьме, мають високі посади... і раптом так стається, що або пізно вночі, або вранці телефонують до наших головних лікарів і просять: “Ґвалт, рятуйте, госпіталізуйте, тому що помираю або помирають мої родичі”. Аби такого не було, аби наші головні лікарі потім не розводили руками, робіть все можливе зараз і краще не потрапляйте до лікарні”, – сказав мер.

Що каже головлікар ЦМЛ

У зверненні головний лікар центральної міської лікарні Євген Кучерук назвав ситуацію критичною, закликав рівнян за можливості не йти в місця скупчення людей та не ігнорувати засоби індивідуального захисту. Також медик попросив не ігнорувати можливість зробити щеплення.

”Тут з'являються цілі течії, які борються з вакцинацією. У нашій лікарні пролікувалися за цей час 5619 хворих, і з них 425 померли. Серед померлих немає жодного вакцинованого. Яку ще дати характеристику чи рекомендацію?! Так, хворіють ті люди, які щепились. Але вони хворіють легше, не мають таких ускладнень. Хвороба до того страшна, що може у будь-який час будь-яку людину звалити і вона помре. Я не знаю як вас чи налякати, чи розказати”, – зазначив Кучерук.

За даними пресслужби ОДА, загалом завантаженість лікарень Рівненщини пацієнтами з коронавірусом станом на 22 жовтня складає 67,3%. Вдруге за тиждень область б'є рекорд за кількістю підтверджень та смертей: 865 нових хворих та 18 летальних випадків.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок