Дві сотні пацієнтів обласного психіатричного диспансеру випишуть зі стаціонару

Дві сотні пацієнтів обласного психіатричного диспансеру випишуть зі стаціонару

Дві сотні пацієнтів обласного психіатричного диспансеру випишуть зі стаціонару

Дві сотні пацієнтів обласного психіатричного диспансеру випишуть зі стаціонару з 1 квітня. Так позначиться на лікарні друга хвиля медичної реформи – розповів головний лікар диспансеру Олександр Тарасенко. На стаціонарі залишиться пів тисячі пацієнтів. Також, скоротять дві сотні працівників з восьми.

Син Олени Купчак – один з двохсот пацієнтів психіатричного диспансеру, якого випишуть з 1 квітня додому. "Його залишити тут не можу. Найняти доглядальницю – це дві-три тисячі. Вдома залишити одного його я не можу, то як мені бути? Я готова платити, щоб тільки не закривали лікарню. Одна справа прийти, погодувати, а за інше я спокійна, бо тут лікарі", – говорить жінка.

За місячне лікування одного хворого Національна служба здоров'я виділятиме сім з половиною тисяч гривень раз на рік – говорить головний лікар Олександр Тарасенко. Це в половину менше, ніж отримують зараз. Пояснює – це гроші на зарплати парцівникам, ліки та харчування. "31 березня ми випишемо всіх, і 1 квітня ми заведемо нову картку стаціонарного хворого, і покажемо, що це перший випадок у цьому році. Пролікуємо до тридцяти днів на суму, яка передбачена пакетом послуг і випишемо. Якщо чоловік потрапляє повторно в цьому році, Національна служба вже не фінансує. Але у нас ситуація така, що наші пацієнти можуть поступати по три-чотири рази на рік".

Не всіх пацієнтів зможуть забрати додому родичі, говорить головний лікар. "Вони втратили соціальний зв'язок, у них немає житла. Ми пишемо листи в різні інстанції і отримуємо відповіді, що житло зруйноване й непридатне для життя. І уявіть – така маса людей випишеться з 1 квітня з нашого закладу. Так склалось, що окрім нашого закладу їм нікуди йти. Вони захочуть їсти й підуть просити, або красти, вбивати".

У жіночому відділенні диспансеру з гострими психічними захворюваннями допрацьовує останній місяць медсестра Ірина Хмара. "Попала під скорочення. Мені рік залишився до пенсії, то хотіла допрацювати, але що вдієш. На все відділення після скорочення один на один з хворими залишиться одна медсестра і санітарка замість п'яти чоловік на зміну. Я не знаю, як вони будуть справлятись. Що сама робитиму, ще не думала".

Скоротять тих працівників, які не потрібні для лікування хворих, говорить начальник обласного департаменту охорони здоров'я Олег Рибальченко. "Всі заклади охорони здоров'я контрактують з Національною службою здоров'я. З 10 березня вони отримають суми за договорами. Після того кожен головний лікар матиме фінансовий план на утримання, в тому числі персоналу. Кошторис закладу не буде достатній для утримання якихось фахівців, які можуть бути зайвими, може бути поставлене питання про скорочення цих працівників".

Говорить – скоротять двісті ліжок стаціонару, які не завантажені пацієнтами, що потребують постійного догляду.

За словами головного лікаря, вирішення ситуації бачить два –відміняти другий етап реформи, або дофінансовувати диспансер з бюджету.

Обласний центр зайнятості готовий надати допомогу працівникам, яких скоротять –говорить заступник директора Богдан Стоян. "Ситуація доволі складна, враховуючи, що у нас відбулось вивільнення працівників райдержадміністрацій і вакансій для медпрацівників не так уже й багато. Не чекати вивільнення, а шукати роботу в період попередження, бо є вакансії зараз. Для тих, хто бажає продовжити роботу за медичним напрямком, але змінити профіль, у нас є така програма підтримки, як ваучер – людина має право на підвищення кваліфікації за допомогою навчання. І ми фінансуємо це навчання у межах десятикратного прожиткового мінімуму. У будь-якому випадку, ми будемо виплачувати допомогу по безробіттю всім, хто до нас звернувся".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди