З Харкова до РФ постачали запчастини для бойової авіації — СБУ

З Харкова до РФ постачали запчастини для бойової авіації — СБУ

З Харкова до РФ постачали запчастини для бойової авіації — СБУ
ssu.gov.ua

Служба безпеки України заявила про викриття "масштабної схеми тіньового виробництва, розкрадання і переправлення до РФ комплектуючих для російської бойової авіації".

За інформацією відомства, військову продукцію викрадали в процесі виробництва на одному з оборонних держпідприємств у Харківській області. Якому саме, спецслужба не уточнює.

"На замовлення представників РФ, учасники схеми нелегально постачали їм запчастини для авіадвигунів російських бойових літаків. Серед них — винищувачі МіГ-29, Су-27 та Су-30, а також ударні гелікоптери Мі-24 і транспортно-бойові вертольоти Мі-35. Для незаконного переправлення комплектуючих через митний кордон, ділки вносили неправдиві відомості до товарно-супровідної документації", — йдеться у повідомленні СБУ.

Схему, за інформацією відомства, організували посадовці держпідприємства і керівники афілійованих комерційних структур.

"Для незаконного збуту військової продукції за кордон, ділки налагодили контакти з представниками воєнно-промислових комплексів РФ та однієї з країн Східної Азії", — інформує СБУ.

Справу кваліфікують за двома статтями Кримінального кодексу: ч. 1 ст. 333Порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, ч. 3 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Підозрюваних немає: "Вирішується питання щодо повідомлення організаторам та учасникам злочинної схеми про підозру у вчиненні правопорушень".

Під час обшуків на виробництві та вдома у фігурантів контррозвідка СБУ знайшла запчастини, готові до нелегального переправлення за кордон та чорнову бухгалтерію та електронні носії інформації, "які підтверджують протиправну діяльність".

Читайте також

Генконсульство РФ у Харкові заявило про злам сторінок у соцмережах

На початок