Україна та Молдова посилять енергетичну співпрацю – МЗС

Україна та Молдова посилять енергетичну співпрацю – МЗС

Україна та Молдова посилять енергетичну співпрацю – МЗС
УНІАН

Україна і Молдова посилять співпрацю у сфері енергетики, а також об’єднають зусилля на шляху до євроінтеграції та заради протистояння тиску Росії.

Про це 22 жовтня заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на спільному брифінгу з міністром закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Ніку Попеску.

"Сьогодні важливою темою наших перемовин була енергетична безпека Молдови та України. Ми вже надали Молдові певне сприяння і будемо й далі співпрацювати у питаннях газопостачання", – зазначив він.

За словами посадовця, Україна та Молдова спільно долатимуть тиск Російської Федерації.

Читайте також: "Авіабезвіз" та гарантії енергобезпеки: підсумки саміту Україна — ЄС

Також Кулеба закликав посилити бізнес-співпрацю між країнами.

"Безумовно, ми б хотіли, щоб розвивались наші торговельні відносини, хочемо бачити українські компанії на молдовському ринку електроенергії. Я закликаю український бізнес працювати на молдовському ринку – зв'язувати наші країни торговельними вузлами", – наголосив міністр.

Як додав посадовець, для того, щоб комплексно переглянути торговельні відносини між Молдовою та Україною, усунути проблеми та відкрити нові можливості, міністри домовилися у листопаді провести у Кишиневі засідання Спільної міжурядової торговельної економічної комісії.

Читайте також: Молдова звернулася до країн ЄС з проханням збільшити постачання газу у країну.

Дмитро Кулеба нагадав, що Україна та Молдова на двосторонньому рівні вже визнали сертифікати вакцинації, ухвалили угоду про вільну торгівлю, а також створили асоційоване тріо разом з Грузією

"Безумовно, велику частину розмов ми присвятили об’єднанню зусиль на шляху до європейської інтеграції. Сьогодні (22 жовтня – ред.) прем'єр-міністри асоційованого тріо проведуть онлайн-зустріч. Ми домовилися з Ніку активно координувати дії спільно у підготовці до саміту східного партнерства. Вчора я публічно заявив що вважаю що країни асоційованого тріо будуть в наступній хвилі розширення Європейського Союзу", – підсумував міністр.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок