У Миколаєві студентський театр створив поетичну виставу до 85-річчя Миколи Вінграновського

У Миколаєві студентський театр створив поетичну виставу до 85-річчя Миколи Вінграновського

У Миколаєві студентський театр створив поетичну виставу до 85-річчя Миколи Вінграновського
Фото: Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького

Сьомого листопада 2021 року виповниться 85 років від дня народження поета, письменника, режисера та актора Миколи Вінграновського. Студентський театр "Покоління" Миколаївського муніципального академічного коледжу створив поетичну виставу "Я п’ю за мить!..", основу якої склали ліричні твори поета.

Про це в ефірі програми Сьогодні. Головне" розповіли директорка Миколаївського муніципального академічного коледжу Людмила Булатова та викладачка сценічної майстерності коледжу Марина Васильєва.

Виставу "Я п’ю за мить!.." створили за півтора місяця старша підгрупа студентів-акторів другого курсу. За словами Марини Васильєвої, акторами виступили студенти, які прийшли не в юному віці до коледжу, а аматори, які забажали стати акторами.

У Миколаєві студентський театр презентував поетичну виставу пам’яті Миколи Вінграновського
Показ вистави у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького. Фото: Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького

"Мета нашого проєкту - освітня. Тому, що ювілей попереду і ми маємо, як заклад освіти, виконувати інформаційну функцію, як студентський театр. Тобто розповідати молоді про такого автора, земляка Вінграновського", – розповідає викладачка Миколаївського муніципального академічного коледжу Марина Васильєва.

В основі вистави понад 20 ліричних поезій Миколи Вінграновського.

"Різні ліричні твори. У нього є кілька творів, присвячених народу, Україні. Але їх не так багато, щоб створити з них концептуальну річ. А от творів, присвячених коханню до жінки, безліч. Ці твори дуже різні. Якщо ми говоримо про кохання, то ми звикли думати, що кохання - це щось ніжне, приємне. Але у Вінграновського багато творів, які розкривають трохи інше кохання", – каже Марина Васильєва.

У Миколаєві студентський театр презентував поетичну виставу пам’яті Миколи Вінграновського
На фото з квітами авторка сценарію і режисерка постановки Марина Васильєва. Фото: Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького

Постановка розрахована для безкоштовного показу шкільній та студентській молоді, має невелику тривалість та камерний характер.

"Нині можна вибудовувати власну освітню траєкторію, щоб змінити свій фах дозволяється вступати до коледжів для здобуття другої безкоштовної освіти. Цим правом вони скористалися і ці актори, дорослі сформовані люди, які пережили частину такого кохання, вони втілювали свої емоції на сцені", – говорить директорка Миколаївського муніципального академічного коледжу Людмила Булатова.

Читайте також: ""Все життя театр". У Миколаєві підписали меморандум про співпрацю між акторами та вчителями"

За словами Марини Васильєвої, вистава спрямована на різновікову аудиторію, але насамперед її створювали для студентства.

"Вінграновський, попри те, що емоційний автор, він ще автор, який наповнив свою поезію метафорами, образами, знаками, символами. Він навчався кіномистецтва і його привели до того, що все, що відбувається на сцені або у кадрі, має бути образним. Тому і творчість у нього така. Це цікаво розшифровувати постановнику і акторам", – додає Марина Васильєва.

У Миколаєві студентський театр презентував поетичну виставу пам’яті Миколи Вінграновського
Актори поетичної вистави. Фото: Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького

"Вистава розрахована на школярів старшого віку. Ми хочемо показати невідомого Вінграновського. І тут є обмеження, щоб показувати виставу по школах міста. Є плани показати виставу на малій сцені Російського театру. Сподіваюсь, що до локдауну зможемо показати цю виставу широкому колу глядачів", – говорить Людмила Булатова.

За словами Людмили Булатової, робота над роллю не закінчується показом прем’єри, актори протягом двох років планують показувати її не тільки на теренах Миколаєва, а й України.

Що відомо

  • Народився Микола Вінграновський 7-го листопада 1936 року в селі Богопіль Миколаївської області — нині Первомайськ. Навчався на акторському відділенні Київського інституту театрального мистецтва та закінчив Інститут кінематографії у Москві, де й відбулася зустріч з кінорежисером Олександром Довженком. Зокрема, саме йому Олександр Довженко дав головну роль Івана Орлюка у власній роботі "Повість полум'яних літ".

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок