Кропивницький спортклуб відкрив філії в Києві та Лос-Анджелесі

Кропивницький спортклуб відкрив філії в Києві та Лос-Анджелесі

Кропивницький спортклуб відкрив філії в Києві та Лос-Анджелесі
Фото Євгена Скирди

До мережі спортивних клубів з бразильського джиу-джитсу ”Борець”, заснованої у Кропивницькому, ”приєдналися” школи в Києві та американському місті Лос-Анджелес. Про це Українському радіо Кропивницький розповів засновник школи Євген Скирда. Київську школу очолив кропивницький джитсер Роман Непота, для американської філії шукають керівника.

Чому Київ

У Кропивницькому працюють шість філій спортивного клубу ”Борець”, в яких, зі слів Євгена Скирди, тренуються близько 700 спортсменів: ”Частина з них, після школи, продовжували навчання в Києві, ми втрачали вихованців. Так, вони продовжували тренуватись в інших клубах, але хотілося їх зберегти. Це і спонукало до відкриття школи у Києві”.

Кропивницький спортклуб відкрив філії в Києві та Лос-Анджелесі
Тренування у київській філії СК "Борець". Фото Євгена Скирди

Нині в київській філії тренуються близько 120 людей. Тренує їх вихованець Євгена Скирди, володар пурпурового поясу, переможець міжнародних турнірів, багаторазовий чемпіон Європи, чемпіон України Роман Непота. Керівник клубу сказав, що у 2022 році планують відкрити в Києві другий клуб: ”Нас в Україні добре знають, попит величезний, київський клуб вже не може брати нових людей”.

Чому Лос-Анджелес

Бразильське джиу-джитсу дуже популярне в Сполучених Штатах Америки – розповів Євген Скирда. Аналізуючи попит і шукаючи місце, де відкрити клуб, не знайшли жодного американського міста, де б не було клубу з бразильського джиу-джитсу: ”В Лос-Анджелесі в радіусі п'яти кілометрів може бути від двох до п’яти клубів. В Каліфорнії – тисячі клубів. Але впевнений, що ми витримаємо конкуренцію. Я писав в соцмережах про потенційне відкриття, багатьох це зацікавило. Зокрема, емігрантів. Крім того, місцеві бачили виступи того ж Романа Непоти, пропонували співпрацю”.

Кропивницький спортклуб відкрив філії в Києві та Лос-Анджелесі
Роман Непота. Фото Євгена Скирди

Очолити клуб в США мав саме Роман, сказав керівник клубу: ”Протягом пів року Роман і ще один наш джитсер Сергій Красовський перемагали на турнірах у Каліфорнії і Техасі. Роман готувався очолити клуб, але відмовився. Причин декілька. Серед них і патріотизм, і те, що є свої складнощі в побуті, на які не може вплинути й високий рівень життя. Хоча на змагання Роман їздитиме, вже підписали декілька контрактів щодо цього. Таким чином маємо приміщення і місцевого інвестора. Шукаємо тренера”.

Розширення географії

Серед спортсменів, які представляють Кропивницький і команду спортивного клубу ”Борець”, є кіпріотка Єліфтерія Крістодолоу. Спільно з нею Євген Скирда планують відкрити школу на Кіпрі: ”Вона хоче тренуватись у Кропивницькому, але ми поговорили і вирішили, що вона очолить цю школу. В листопаді лечу в Ларнаку саме з цього приводу. Але якісь анонси робити рано”.

Що відомо

Бразильське джиу-джитсу – бойове мистецтво та система самозахисту, що сфокусована на боротьбі, особливо, в партері, тобто лежачи, сидячи або навколішках. Не є олімпійським видом спорту.

Читайте також

На початок