Як зробити комп’ютерну томографію безкоштовно — пояснює лікар

Як зробити комп’ютерну томографію безкоштовно — пояснює лікар

Як зробити комп’ютерну томографію безкоштовно — пояснює лікар
Pixabay/Bokskapet

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні пацієнти можуть зробити комп’ютерну томографію безкоштовно. Для цього пацієнти повинні мати електронне скерування від вузькопрофільного лікаря.

Про це в ефірі Суспільного повідомив завідувач рентгенологічного відділення медзакладу Ілля Калач.

"З початку року ми вже зробили понад 6 000 обстежень новим комп’ютерним томографом, і у відсотковому співвідношенні десь 40% – це були обстеження за електронними направленнями (безкоштовно — ред.). Це я не враховую стаціонар чи амбулаторних пацієнтів, які приходять без е-скерувань", – розповідає лікар.

За словами Іллі Калача, обласна клінічна лікарня має підписаний договір з НСЗУ, а комп’ютерну томографію у закладі проводять щоденно. Проте медик каже, що така процедура має бути обґрунтованою.

"Хочу нагадати, що КТ базується на основі рентгенівських променів, відповідно – це серйозне променеве навантаження на пацієнта. Тому для того, щоб пройти таке обстеження, воно має бути обґрунтованим. Якщо вузький спеціаліст вважає, що це необхідно, тоді створює електронне направлення, і за ним ми обстежуємо пацієнта безкоштовно", — розповідає Ілля Калач.

Також, за його словами, направлення до вузького спеціаліста пацієнту може надати сімейний лікар.

"Якщо сімейні лікарі бачать "клініку" пацієнта, то направляють на консультацію до вузького спеціаліста, це — або терапевтичний профіль, хірургічний та інші. Вузький спеціаліст обирає відповідну діагностику пацієнту. Коли недостатньо діагностики ультразвукової, тоді потрібно зробити КТ, бо це — високоточний метод, але він має бути виправданим. Тут спрацьовує принцип допомогти, але не нашкодити", — каже Ілля Калач.

Завідувач рентгенологічного відділення додає, що обласна клінічна лікарня з квітня цього року вже не є профільною лікарнею, що спеціалізується на лікуванні хворих з коронавірусною інфекцією. Відповідно, звернень від цих хворих щодо КТ стало менше.

З 1 жовтня ми почали зустрічати поодинокі випадки візуалізації вірусних пневмоній, це було п’ять пацієнтів. У порівнянні з попереднім періодом, це — небагато", — розповідає Ілля Калач.

Перед тим, як проходити безкоштовну процедуру за електронним направленням, необхідно поцікавитися, чи має лікарня підписаний договір з НСЗУ за пакетом "Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах", йдеться на сайті МОЗу.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок