У Чернігівській міській лікарні №2 розгорнули 205 ліжок для лікування хворих на коронавірус

У Чернігівській міській лікарні №2 розгорнули 205 ліжок для лікування хворих на коронавірус

У Чернігівській міській лікарні №2 розгорнули 205 ліжок для лікування хворих на коронавірус
ФОТО: Суспільне Чернігів

Черги зі швидких на госпіталізацію і додаткові ліжка у терапії та кардіології. У другій міській лікарні в Чернігові розгорнули 205 ліжок для лікування хворих на коронавірус.

З них 75 у терапевтичному відділенні, 30 – у кардіологічному. Всі інші — в інфекційному відділенні лікарні, зазначила завідувачка інфекційного відділення лікарні Світлана Ворона.

"У нас є пацієнти 74 роки, 82 роки найстарша і, на жаль, вона померла. Є пацієнт, якому 37 років. В основному люди похилого віку, і якщо порівнювати важкість захворювання минулої осені та весни, то хворі зараз більш важкі. Вони поступають до нас на 10-14-й день і більш запущені, з вираженими ознаками дихальної недостатності, з сатурацією у 70-80".
Світлана Ворона
Світлана Ворона. ФОТО: Суспільне Чернігів

Чотири дні на тиждень ця лікарня ургентна в місті, коли хворих привозять саме до них.

"Ми не встигаємо, дуже велике завантаження. Одна приїжджає, друга приїжджає, ми не встигаємо оглянути та дуже багато швидких", – сказала медична сестра приймального відділення Антоніна Кот.
Антоніна Кот
Антоніна Кот. ФОТО: Суспільне Чернігів

Реанімаційних палат у лікарні – три, загалом на шість місць. Потрапляють сюди з найнижчим рівнем сатурації, вдавалося врятувати людину з рівнем кисню у крові — 20-30%, розповів черговий лікар. У палатах інтенсивної терапії нерідко пацієнти затримуються на місяці.

"Якщо людина знімає кисневу маску секунд на 20-30, то людина втрачає свідомість. Більшість таких хворих лежать в реанімаційних палатах з кисневою залежністю. Термін перебування залежить, наскільки швидко легені відновляться. І чи відновляться вони взагалі. Сам процес ковідної інфекції до місяця йде лікування. А далі, якщо людина тренується і адаптується до атмосферного повітря, то людина виписується", – пояснив лікар-анестезіолог Юрій Андрущенко.
Юрій Андрущенко
Юрій Андрущенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

У палати інтенсивної терапії ще жоден вакцинований не потрапляв, сказав він. Загалом у лікарні 97% пацієнтів не робили щеплення.

Деталі — у нашому сюжеті:

Читайте також:

Рекордні 1700 за добу, відкрили ще один пункт щеплення: як у Чернігові проходить вакцинація

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди