У Дніпрі розпочалося будівництво нової злітно-посадкової смуги аеропорту

У Дніпрі розпочалося будівництво нової злітно-посадкової смуги аеропорту

У Дніпрі розпочалося будівництво нової злітно-посадкової смуги аеропорту
Суспільне Дніпро

У Дніпрі розпочалося будівництво нової злітно-посадкової смуги аеропорту "Дніпропетровськ". Роботи виконує компанія "Onur Construction International". Вартість будівництва відповідно до тендера складає понад 5 мільярдів гривень.

Нині, за словами представника компанії Джандана Тюмера, почали підготовчі роботи до будівництва перону – знімають непридатний ґрунт, що не витримає навантаження.

У Дніпрі розпочалося будівництво нової злітно-посадкової смуги аеропорту
Вартість будівництва відповідно до тендера складає понад 5 мільярдів гривень. Суспільне Дніпро

"Щойно ми отримали дозвільні документи - почали роботи. Перший етап включає в себе будівництво перону, який ми хочемо відкрити вже до кінця наступного року, а також будівництво частини рульової доріжки і частини злітно-посадкової смуги. На даний момент працює 40 одиниць техніки. Планується, що на будівництві будуть задіяні 800 працівників", - розповів керівник проєкту будівництва аеродрому від компанії "Onur Construction International" Джандан Тюмер.

Нова злітно-посадкова смуга зможе приймати літаки всіх типів цивільної авіації, її планують побудувати до кінця 2023 року. Водночас триває будівництво нового терміналу загальною площею близько 26 тисяч квадратних метрів. Ним займається приватний інвестор. З новим терміналом розраховують збільшити пасажиропотік до мільйона шістсот тисяч пасажирів на рік.

"Загальна будівельна готовність – близько 20 відсотків будівництва цього терміналу. До кінця року ми постараємось збільшити каркас металевий залізобетонної цієї конструкції, і буде вже видно термінал в тій конфігурації, в якій він запрацює наприкінці наступного року", - повідомив представник компанії інвестора будівництва нового терміналу Павло Прусак.

У Дніпрі розпочалося будівництво нової злітно-посадкової смуги аеропорту
Суспільне Дніпро

Нагадаємо, компанія "Onur Construction International" перемогла у тендері на будівництво аеропорту у вересні цього року. І це вже другий тендер на будівництво летовища. У першому перемогла компанія Альтіс-Констракшн з пропозицією у 3 мільярди 950 мільйонів гривень.

"В обох тендерах була фірма Ростдорстрой, вартість якої за 9 місяців її роботи збільшилася з 4,3 млрд до 5,65. Тобто, пояснити це змінами на ринку, або змінами вартості матеріалів дуже складно. Якщо ми подивимось на тендерну документацію і ціни на ринку на бетон, то суттєвих змін наразі немає. Це чітко вказує на завищені ціни, що є певні аспекти. Також вказує те, що на першому тендері було 7 учасників, на другому лише 2. На мою думку, там були певні «заточки», щоб не було інших учасників. За рахунок цього – не було конкуренції, була значно завищена ціна, більш ніж на 1 мільярд гривень", - зазначив голова правління ГО «Платформа Громадський Контроль» Денис Селін.

За словами голови обласної ради Миколи Лукашука, не всі ті компанії, що подавалися у Прозорро на тендер, відповідали тим критеріям, щоб побудувати сучасну смугу, яка буде приймати такі літаки.

Читайте також

- З генпідрядником уклали договір на будівництво злітної смуги аеропорту Дніпра – Криклій

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок