Дослідницьке судно "Бельгіка" прибуло в Одесу. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Дослідницьке судно "Бельгіка" прибуло в Одесу. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Дослідницьке судно "Бельгіка" прибуло в Одесу. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Фото: Суспільне

Судно "Бельгіка", яке Україні передали для дослідження екології моря, 21 жовтня прибуло до Одеського порту. Про це повідомила кореспондентка Суспільного, яка була на події.

Науково-дослідницьке судно прибуло об 11 ранку. Його Україні подарувала Бельгія в рамках меморандуму про взаєморозуміння у сфері охорони та відтворення вод, який передбачає співпрацю українських та бельгійських вчених.

"З його допомогою можна закрити практично усі індикатори відповідно до європейської директиви з морської стратегії. Тут є такі унікальні види ліпідів, які можна дослідити за допомогою тралів. У Чорному морі такого виду випробувань не було. По своєму наповненню ці випробування закривають всі екологічні питання: це і забрудненість Чорного моря, це і біорізноманіття, це і такі речі, які пов’язані зі сміттям чи мікропластиком, і сірководна зона", – повідомив директор Українського наукового центру екології моря Віктор Коморін.

Науково-дослідницьке судно "Бельгіка" прибуло в Одесу
Фото: Суспільне

Під час подолання відстані у 8600 кілометрів науковці на судні взяли проби води з трьох морів. Згодом, після ремонту та повного обладнання судна вони планують організувати 20-денну експедицію, аби дослідити територію Чорного моря, що належить Україні.

"До сьогодні ще ніхто не проходив вздовж всієї Європи через Атлантику, вздовж Середземного моря, Мармурового, Чорного, виконуючи унікальні випробовування на токсичні речовини, на розчинені у воді ДНК, на мікропластик", – зазначив Коморін.

Останній український науковий рейс у Чорному морі відбувся 10 років тому, у відкритому океані – 20 років тому.

Науково-дослідницьке судно "Бельгіка" прибуло в Одесу
Фото: Суспільне

Що відомо

  • Згідно із інформацією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, судно подарували Україні в рамках меморандуму про взаєморозуміння у сфері охорони та відтворення вод і раціонального використання водних ресурсів. Він передбачає посилення співпраці українських та бельгійських вчених щодо спільного вивчення Чорного моря, зокрема проблеми підняття рівня сірководню.
  • Згідно з Урядовим порталом, судно передали в Україну 13 вересня 2021 року: "На шляху в 8600 км науковці оцінять наявність плавучого сміття, відберуть проби морської води і донних відкладів для проведення унікального скринінгу на десятки тисяч речовин-забрудників та мікропластику".
  • В Українському науковому центрі екології моря, де користуватимуться судном, повідомили, що воно вирушило до України 1 жовтня.
  • Довжина судна – 51,12 м, ширина – 10 метрів, осадка 4,6 м, водотоннажність 1200 тонн. Дальність плавання – 20 тисяч морських миль (37 тис. км) при швидкості 12 вузлів (22 км/год). У ньому є п'ять лабораторій (рибальства, гідрологічна, хімічна, біохімічна та мікробіологічна). Екіпаж – 15 людей, науковий персонал – 16 людей. Максимальна швидкість – 13,5 вузлів (25 км/год)

Читайте також

  • Судно "Бельгіка" зайшло до акваторії Чорного моря та прямує в Одесу
  • Бельгія передала Україні науково-дослідне судно
  • Український центр екології моря розробляє документи для перегону судна "Бельгика"

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок