Відповідальний за імунізацію закликає прикарпатців не створювати черг у центрах вакцинації

Відповідальний за імунізацію закликає прикарпатців не створювати черг у центрах вакцинації

Відповідальний за імунізацію закликає прикарпатців не створювати черг у центрах вакцинації
Фото: Facebook/Департамент охорони здоров'я облдержадміністрації

Щоб уникнути черг у центрах масової вакцинації, прикарпатців просять приходити щеплюватися впродовж дня, а не лише зранку. Про це на брифінгу в Івано-Франківській облдержадміністрації розповів відповідальний за вакцинацію в області Микола Стовбан.

За його словами, ажіотаж та черги у центрах масової вакцинації часто виникають через те, що більшість людей приходить щепитися зранку. Але отримати дозу вакцини можна до 16:00.

"Якщо взяти Франківськ, то в нас, крім центру вакцинації на Південному бульварі, 2 А є ще два центри: на Целевича, 34 і на Івасюка, 17. В усіх є достатньо вакцин, тому прохання до людей, які живуть біля цих центрів вакцинації, отримувати вакцину там. Ми зробили все, щоб наблизити цю послугу до жителів", — сказав Стовбан.

Читайте також: Черги із сотень людей. Репортаж з центру вакцинації в Івано-Франківську

Крім того, каже відповідальний за вакцинацію, жителям області потрібно частіше звертатися до своїх сімейних лікарів. Після цього імунізуватися прикарпатці можуть у пунктах щеплень в поліклініках чи амбулаторіях. За словами Миколи Стовбана, там черг немає.

Зараз у центрах масової вакцинації в Івано-Франківську працює п’ять мобільних бригад медиків, розповів директор департаменту охорони здоров’я Ігор Дмитренко. При потребі кількість бригад зможуть збільшити. Всього в області є вісім центрів масової вакцинації та 121 пункт щеплення.

"Вакцини є і були. Якщо вам сказали, що поки що якоїсь вакцини немає, використали певну її кількість, то протягом 15-20 хвилин цю вакцину довезли. Місяць тому люди рідше зверталися за вакциною, і завантаженість на бригаду була 100-150 щеплень за день. А за вчора одна бригада зробила 200 щеплень", — розповів Ігор Дмитренко.

Зараз на Івано-Франківщині допомогу хворим на COVID-19 надають у 17 лікарнях. Всього медики розгорнули 2 039 ліжок, каже Ігор Дмитренко. Ще чотири медзаклади чекають на затвердження документів, а всього в резерві є 10 лікарень.

"Але це не означає, що з легкими симптомами чи з позитивним тестом треба бігти і лягати у лікарню. При легких ступенях захворювання госпіталізацію проводити не будуть", — додав Ігор Дмитренко.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок