Теплопостачання в Миколаївській області: з якими проблемами стикаються громади

Теплопостачання в Миколаївській області: з якими проблемами стикаються громади

Марафон
Теплопостачання в Миколаївській області: з якими проблемами стикаються громади
Фото: Erik Mclean/Pexels

У Первомайську, Вознесенську та Южноукраїнську вже розпочався опалювальний сезон і люди отримують тепло в оселі. Наступним є місто Миколаїв.

Про це в ефірі програми "Радіодень" розповів заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Ігор Кузьмін.

За словами чиновника, 20 жовтня комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рекомендувала Миколаївській міській раді розглянути питання підключення до опалення дитячих садочків та лікарень, особливо тих, які приймають хворих на COVID — 19.

"У нас немає вже проблем з договорами, які укладають теплопостачальні компанії з Національною акціонерною комапнією (НАК) "Нафтогаз України"", ‒ розказав Ігор Кузьмін.

З його слів, "Миколаївоблтеплоенерго" та Миколаївська теплоелектроцентраль вже уклали договори та готові запускати тепло. Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків та ті котельні, які мають можливість подавати тепло за рахунок газу, теж уклали договори з НАК "Нафтогаз України".

На укладання договорів очікують заклади бюджетної сфери. Керівники мають подати відповідні документи до 23 жовтня. Подача газу до закладів бюджетної сфери має відбутися 25 жовтня.

"Уже провели відповідні засідання штабів та визнали надзвичайну ситуацію в області, яка викликала велику кількість питань. Це був технічний крок, який надав можливість бюджетним установам провести відповідні процедури, щоб укласти з НАК "Нафтогаз України" договори за ціною, яка визначена меморандумом30 вересня уряд підписав Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам України.Відповідно до Меморандуму, ціна на газ для бюджетних установ становитиме 16 грн 40 коп.. Згідно з меморандумом, вартість кубометра газу становитиме 16 грн 40 коп., це вдвічі менше, ніж є на ринку", ‒ розповів Ігор Кузьмін.

За словами голови Вознесенської райради Сергія Шурабури, у Вознесенському районі, чотири громади вже подали документи на перезаключення договорів з НАК "Нафтогаз України", шість громад готуються. Також три громади в районі використовують альтернативні види опалення: Южноукраїнська та Новомар'ївська отримують тепло від Южноукраїнської атомної електростанції, а Мостівська громада користується твердим паливом.

"У Веселинівській громаді лікарня опалюється паливними брикетами, як альтернативне джерело опалення, але там також виникли питання цінової політики", ‒ розповів Сергій Шурабура.

Читайте також: "Теплопостачання в Миколаєві. Як опалюють соціальні заклади міста"

Зі слів голови Веселинівської територіальної громади Олександра Румянцева, громада очікує на постачання трьох твердопаливних котлів, їх використовуватимуть для опалення дитячих садочків. До цього дві котельні в громаді вже перейшли на твердопаливне опалення. Проте станом на 20 жовтня проблемним залишається лише питання опалення лікарні.

"Ціна, яку нам виставила теплопостачальна компанія, для нас є непідйомною", ‒ сказав Олександр Румянцев.

Станом на 20 жовтня в громаді ініціювали проведення переговорів із новим постачальником теплової енергії.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок