Реконструкція скверу "Центральний" у Кропивницькому. Почнуть з аварійних підвалів і дерев

Реконструкція скверу "Центральний" у Кропивницькому. Почнуть з аварійних підвалів і дерев

Реконструкція скверу "Центральний" у Кропивницькому. Почнуть з аварійних підвалів і дерев
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому зроблять реконструкцію скверу "Центральний" до будівництва МакДональдзу. Почнуть її з ліквідації підвалів під сквером, вирубки 10 дерев та демонтажу павільйонів у сквері, розповів під час брифінгу начальник міського управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Роман Лунгол.

Підвали

За словами Романа Лунгола, підвали під сквером через високий рівень ґрунтових вод та руйнування кладки з цегли визнані аварійними. Їх засипатимуть розчином, який не дає просідання. Влітку працівники підприємства "Будстандарт" та рятувальники міста обстежили підвальні приміщення, що знаходяться під центральним сквером. "Їх висновок чіткий і однозначний: конструкції аварійні. Вода у підвалах зруйнувала основу цегляної кладки. Стелю руйнують коріння дерев", – сказав Лунгол.

Читайте також: Майже 100-метрове підземелля під сквером руйнується і може обвалитися в будь-який момент

Дерева

У сквері росте 102 дерева. Десять з них визнані аварійними. Дозвіл на їх видалення надав сектор екології після обстеження, каже Роман Лунгол. Окрім видалення цих дерев, у сквері проведуть санітарну обрізку. "Йдеться про збереження максимальною кількості зелених насаджень, про підвищення кількості сонячного світла в цьому сквері. Коли ми провели лабораторні дослідження кожного дерева, то виявили, що у 90% дерев є захворювання грибком. Ми припускаємо, що це від недостатнього освітлення скверу і закислення ґрунту".

Читайте також: У вересні відбулось судове засідання у справі забудови скверу "Центральний". Позивачка – адвокатка Олена Резніченко вимагає визнати недійсним договір оренди скверу.

Підготовчі роботи включають демонтаж тимчасових споруд. Вони не є початком будівельних робіт. "Однозначно буде реконструкція самого скверу, лише потім будівництво МакДональдзу", – сказав Роман Лунгол.

Реконструкція скверу обійдеться інвестору – товариству з обмеженою відповідальністю "Укрсфера" – у сім мільйонів гривень.

Читайте також: У травні в сквеpі opганізували акцію "Деpева дивляться на нас". На деревах намалювали очі. Ідея – привернути увагу громадськості до проблеми вирубки дерев у сквері. Дерева у міськраді обіцяли зберегти.

Дозволу на будівельні роботи у сквері інвестор немає, сказала виконувачка обов’язків начальниці міського управління містобудування та архітектури Ірина Мартинова: "Вони розробляють проєктну документацію. Коли буде виготовлена, пройде експертизу, укладуть договори з підрядною організацією, з технічним наглядом, тільки тоді вони можуть подати документи на отримання дозволу на виконання основних видів робіт, будівельних" .

Що відомо

Одноповерховий ресторан хочуть будувати на перехресті вулиць Велика Перспективна та Преображенська, у боковій частині скверу. Згідно проєкту, він матиме 120 посадкових місць у залі та 100 – на терасі, лінію замовлення на автомобілі та лінію доставки. Відкрити ресторан планують 2022 року.

Містяни влаштовують акції протесту для збереження дерев у сквері. Остання – 17 жовтня. Учасники фотографувались із древами "на пам'ять".

На початок