Хмельниччина: у Старокостянтинові посилили протиепідемічні заходи

Хмельниччина: у Старокостянтинові посилили протиепідемічні заходи

Хмельниччина: у Старокостянтинові посилили протиепідемічні заходи
Суспільне Поділля

Відсьогодні,20 жовтня, у Старокостянтинівській територіальній громаді посилюють карантинні обмеження. Про це розповів начальник штабу із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Ігор Михалечко. За його словами, посилили карантинні заходи, бо в громаді збільшилася кількість хворих на ковід-19.

Головна медична сестра Старокостянтинівського центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Процюк показує ізолятор. Він знаходиться в окремому корпусі. В кабінеті лікар приймає пацієнта. За словами Олени Процюк, хворим з підозрою на ковід лікарі роблять швидкий тест. Як розповів директор підприємства Анатолій Швець, кількість таких хворих за останній тиждень збільшилася: "Маємо 100 пацієнтів, які лікуються амбулаторно. Десь відсотків 40 – це працездатний вік, інші – це люди пенсійного віку".

Про кількість хворих, які лікуються в стаціонарі, розповіла директорка комунального некомерційного підприємства Старокостянтинівська багатопрофільна лікарня Людмила Гнатюк: "Всього було пацієнтів 111. Виникла потреба збільшувати кількість ліжкового фонду, і ми звільнили другий поверх. Там підготовляємо приміщення для можливої госпіталізації".

Через таку кількість хворих, розповідає начальник штабу із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Старокостянтинівської громади Ігор Михалечко, у громаді посилили карантинні заходи: "Ресторан може працювати з 7 до 24. Гості мають бути в масках, повинна бути дистанція. При цьому повинно бути не більше чотирьох людей за столиком, відстань між столиками повинна бути не менше півтора –два метра".

Як зазначив Ігор Михалечко, заклади громадського харчування та розважальні заклади можуть бути заповнені на 50 відсотків, від відвідувачів не вимагатимуть сертифікату про вакцинацію. За його словами, у громадському транспорті кількість пасажирів має відповідати кількості місць для сидіння. Водій та пасажири мають бути в масках.

Водій автобуса Сергій Процик так говорить про карантинні обмеження: "Сидячі місця тільки. Стоячих ми не беремо. Тільки сидячі. Ніби з сьогоднішнього дня казали, чи з завтрашнього, точно не скажу вам, бо нас попереджали, що має таке бути вже".

За словами Ігоря Михалечка, дотримання карантину контролюватиме поліція.

На початок