На уроках у куртках: у декількох громадах Буковини не можуть подати тепло до шкіл і амбулаторій

На уроках у куртках: у декількох громадах Буковини не можуть подати тепло до шкіл і амбулаторій

На уроках у куртках: у декількох громадах Буковини не можуть подати тепло до шкіл і амбулаторій
Суспільне Буковина

У декількох громадах Чернівецької області не можуть розпочати опалювальний сезон у будівлях шкіл, садків, лікарень та інших бюджетних установ. Це пов'язано з тим, що громади хотіли купити газ за однією ціною, втім згодом вона зросла. Через це постачальники палива розірвали з ними договори. Зараз громадам пропонують укласти угоди з "Нафтогазом" за спрощеною процедурою та фіксованою ціною до кінця наступного року.

Про відсутність опалення у будівлях бюджетної сфери у Facebook повідомили Берегометська й Сокирянська громади. Також про це Суспільному сказали керівники Мамалигівської та Новоселицької громад.

У одній зі шкіл Мамалигівської громади через відсутність опалення скоротили уроки, також під час занять діти перебувають у куртках. Вранці 20 жовтня у кабінеті було десять градусів тепла, розповіла Суспільному вчителька Драчинецької школи Діана Гудан. За її словами, у закладі не користуються камінами оскільки мають стару електромережу.

У Стальнівській амбулаторії цієї громади також не увімкнули опалення. В амбулаторії камінами обігрівають пункт вакцинації та палати денного перебування.

Читайте також: У Чернівцях міськрада просить допомоги в уряду, щоб покрити збитки від низького тарифу на тепло

Попередньо у бюджет громади закладали ціну на газ приблизно в десять гривень, втім згодом вартість зросла до 20. Через це з постачальником розірвали договір, розповів голова Аркадій Шова.

Наприкінці вересня уряд та “Нафтогаз” підписали меморандум. Згідно з ним, тарифи на паливо для громад не будуть зростати — фіксована ціна складатиме 16 гривень за кубометр.

Завдяки меморандуму, громада збирає пакет документів, щоб укласти договір з Нафтогазом. Опісля — за спрощеною процедурою проведуть тендер та увімкнуть опалення. За словами Шови, це може зайняти приблизно два тижні.

Читайте також

У Чернівцях повернуться до нижчого тарифу на тепло. Збитки складуть приблизно 300 мільйонів гривень

На початок