На Полтавщині на обліку понад 6,5 тисяч людей із раком молочної залози

На Полтавщині на обліку понад 6,5 тисяч людей із раком молочної залози

На Полтавщині на обліку понад 6,5 тисяч людей із раком молочної залози
Суспільне Полтава

Від початку року рак молочної залози на Полтавщині уперше діагностували у понад 400 людей. Про це Суспільному повідомив онкохірург обласного онкологічного диспансеру Євген Моргун. Найчастіше хворобу виявляють у людей віком від 60 до 64 років. Це приблизно 15% від загальної кількості.

У 52-річної полтавки Наталії Михайліченко торік виявили пухлину молочної залози. Нині у неї ремісія.

"У цілому я пройшла 16 курсів хіміотерапій. Лікування було довготривалим. Лікувалася я майже рік. Із травня включно до листопада у мене були хіміотерапії. Потім у грудні була операція, і після неї я ще пройшла 17 опромінень", – говорить полтавка Наталія Михайліченко.

У Полтаві обстеження на мамографі за направленням безплатне
Цифровий мамограф. Суспільне Полтава

Від початку року на Полтавщині уперше виявили рак молочної залози у понад 400 жителів області. Найчастіше хворобу діагностують у людей віком від 60 до 64 років, каже онкохірург Євген Моргун.

"Є додаткові симптоми, крім пухлиноподібного утворення. Це втягнення шкіри, лимонна кірка у ділянці утворення. Бувають кров’янисті виділення із соска. Щоб не пропустити утворення злоякісної пухлини, потрібно проходити профогляд: два рази на рік у гінеколога з обов’язковим оглядом молочних залоз, раз на рік – після 40 років – це проходження мамографії", – каже онкохірург Полтавського обласного онкологічного диспансеру Євген Моргун.

Обстеження на такому обладнанні за направленням безплатне, каже медичний директор першої лікарні Полтави Вадим Недоборенко.

Найчастіше рак молочних залоз діагностують у людей віком від 60 до 64 років
Найчастіше хворобу діагностують у людей віком від 60 до 64 років. Суспільне Полтава

"Вже цього року понад 500 жінкам ми зробили це обстеження. Процедура відбувається ось у цьому віконечку. Жінка підходить, виставляється спеціальна проекція, після чого робиться рентгенологічний знімок, який виводиться на пульт до лікаря. Вже не потрібно ніяких плівок. У цифровому форматі, оцифровано все видається пацієнтці", – розповідає медичний директор першої міської лікарні Полтави Вадим Недоборенко.

За словами лікаря обласного онкодиспансеру Євгена Моргуна, за 2020-й на Полтавщині рак молочної залози уперше діагностували у 116 людей. Це на три сотні менше, ніж від початку цього року. 2019-го таких випадків було 182, а перед цим – 251.

Нині на Полтавщині на обліку із раком молочної залози перебуває 6 680 людей
Полтавський обласний онкологічний диспансер. Суспільне Полтава

"Я проходила лікування, щоб потім дивитися на щасливі очі своєї дочки та онучки. Підрахувавши, скільки коштів пішло, я можу скати – тисяч 200 витратили на лікування. Я пораджу усім жінкам не затягувати з обстеженнями, а проходити його вчасно. Хоча б раз на рік відвідати мамолога, щоб виявити на ранніх стадіях (онкологічне захворювання – ред.)", – каже полтавка Наталія Михайліченко.

Нині на Полтавщині на обліку із раком молочної залози перебуває 6 680 людей, розповів лікар обласного онкодиспансеру Євген Моргун.

На початок