Мільйон гривень компенсації та довічне ув'язнення: на Хмельниччині суд виніс вирок за вбивство

Мільйон гривень компенсації та довічне ув'язнення: на Хмельниччині суд виніс вирок за вбивство

Мільйон гривень компенсації та довічне ув'язнення: на Хмельниччині суд виніс вирок за вбивство

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області завершив розгляд справи за обвинуваченням мешканця с. Мілівці у вчиненні умисного вбивства двох осіб, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб (п.п. 1, 5 ч. 2 ст. 115 КК України). Про це повідомляє пресслужба Кам’янець-Подільського міськрайонного суду.

Восени 2019 року обвинувачений, перебуваючи у довготривалих неприязних стосунках з тестем та тещею, вирішив позбавити їх життя. З мисливською рушницею він прийшов до кухні, де відпочивали потерпілі. В цей час вдома знаходилися дружина та дві доньки. Чоловік здійснив постріл спершу у тещу, а потім у тестя. Намагаючись захистити дідуся, дівчинка, яка на той момент гралась у кімнаті, кинулась собою його прикривати. Батька це не зупинило, і він вистрілив повз неї, при цьому поранивши.

Старша дочка, яка перебувала в іншій кімнаті, вибігла на вулицю, щоб зателефонувати до поліції та покликати на допомогу. В цей час дружина вирвала рушницю з рук чоловіка та викинула її у кущі. В цей час чоловік заліз у авто та підпалив його. Сусіди пожежу загасили.

В суді обвинувачений провину визнав повністю, давати будь-які пояснення відмовився. Колегія суддів дійшла висновку, що обвинувачений діяв з прямим умислом, усвідомлював характер своїх дій, цілеспрямовано та холоднокровно позбавив життя двох людей. Жодних обставин, що пом'якшують покарання, суд не встановив. Потерпілі просили для нього найсуворішого покарання, передбаченого за вчинене ним діяння.

Суд дійшов висновку про необхідність застосування покарання у виді довічного позбавлення волі, враховуючи підвищену суспільну небезпечність обвинуваченого як особистості, зокрема, зловживання алкогольними напоями, застосування до доньок та дружини домашнього насильства, злочинного умислу на вбивство двох осіб, його холоднокровної реалізації. Покарання у виді довічного позбавлення волі слід суд визнав справедливим і достатнім.

Цивільний позов потерпілих суд задовольнив в повному обсязі та присудив стягнути з обвинуваченого один мільйон гривень моральної шкоди. Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до суду апеляційної інстанції.

На початок