Хмельницький капелан Даниїл Тарнавський про те, чому молитва важлива для військових

Хмельницький капелан Даниїл Тарнавський про те, чому молитва важлива для військових

Хмельницький капелан Даниїл Тарнавський про те, чому молитва важлива для військових
Суспільне Поділля

Даниїл Тарнавський - військовий капелан Хмельницької 19 ракетної бригади Святої Варвари з 2018 року. За рік до того вийшов зі складу єпархії української православної церкви московського патріархату. Тричі побував у зоні проведення операції об’єднаних сил. Суспільне розповість про те, хто такий військовий священик і що для військового значить молитва.

Бажання присвятити життя служінню Богові виникло в дитинстві, пригадує Даниїл Тарнавський: "Вся література, яка мені попадала в дитячому віці, вона була духовною. Мені це було дуже цікаво, і я своє життя в подальшому вирішив зв’язати з духовним".

До призначення Даниїл Тарнавський не розумів, хто такий військовий капелан. Пригадує, як у 2018 році його прийняли у Хмельницьку єпархію української православної церкви, тоді ще Київського патріархату, і він звернувся до владики, щоб йому виділили якусь парафію. На що владика йому відповів: "Отець архімандрит, в мене є для вас особливе місце служіння, ви будете військовим священиком".

Капелан для військового - це товариш, психолог і священик, каже Даниїл Тарнавський: "Для військових дуже важливо, що поряд з ними є військовий священик. Вони відчувають певну духовну захищеність. Навіть якщо є певні питання в плані духовного життя чи певні негаразди вдома, для нього це є і товариш, і психолог, і священик. Для мене особливо важливим є те, щоб від мене військовий вийшов і мав певне духовне задоволення, заспокоєння"

За словами капелана, молитва діє на військового благотворно: "Військові мені казали: "Отче, ми не ходимо щонеділі на богослужіння, але коли йдемо зранку і чуємо, що лунає молитва, для нас це є певне заспокоєння. Ми відчуваємо душевний спокій"." Додає: найважче хоронити людей, яких знав особисто.

Що відомо

  • З 1997 року Даниїл Тарнавський навчався у Волинській духовній семінарії. В Чернівецькому православному богословному інституті набув вчену ступінь доктора Богословських наук.

Читайте також

На початок