Поновлений очільник діагностичного центру у Рівному приходив на роботу. Частина колективу – проти

Поновлений очільник діагностичного центру у Рівному приходив на роботу. Частина колективу – проти

Поновлений очільник діагностичного центру у Рівному приходив на роботу. Частина колективу – проти
Суспільне Рівне

Поновлений на посаді через суд очільник Рівненського обласного діагностичного центру Роман Шустик 20 жовтня прийшов на роботу, але не приступив до виконання своїх робочих обов'язків. Про це він розповів на пресконференції та пояснив, що не отримав відповідного розпорядження з облради.

Рівненська облрада чекає на повний текст суддівського рішення від 19 жовтня, яким поновили Шустика на посаді, – повідомив голова Сергій Кондрачук. А частина колективу діагностичного з рішення суду не погодилась та записала відеозвернення.

Роман Шустик прокоментував рішення Рівненського міського суду про поновлення його на посаді. Він повідомив, що ввечері 19 жовтня подав відповідну заяву в канцелярію обласної ради. За вимушені прогули йому мають компенсувати 63 тисяч гривень.

Адвокатка лікаря Марина Лук'янова пояснила рішення суду тим, що підстави для звільнення не були юридично обґрунтованими. До того ж звільняти керівника мала саме обласна рада, а не один з її очільників.

"Сьогодні до кінця дня ми чекаємо розпорядження обласної ради про виконання рішення суду. І хочу зауважити таку річ: якщо для звільнення і призначення керівника потрібно мати компетенцію органу – тобто обласної ради чи у винятках – голови, то на виконання судового рішення такого обов'язку немає", – розповіла Марина Лук'янова.

Поновлений очільник діагностичного центру у Рівному не може приступити до роботи. Як реагує колектив
Зліва направо: депутат облради від "Слуги народу" Юрій Ліпський, Роман Шустик, голова фракції "Слуга народу" Андрій Карауш, адвокатка Марина Лук'янова. Суспільне Рівне

Голова обласної ради Сергій Кондрачук записав через цю ситуацію відеозвернення.

Він підтвердив, що отримав документи від Романа Шустика. І додав, що суд позовні вимоги лікаря задовольнив частково, тож тепер голова облради чекає повного тексту рішення, аби розуміти, як його виконувати.

"Суд розпорядження про звільнення скасував, але сам акт службового розслідування, його законність, фактично, підтвердив. А тому ми чекаємо повного рішення суду, де буде, окрім вступної і резолютивної частини, також мотивувальна, щоб ми розуміли, чим мотивувався суд, приймаючи таке рішення", – сказав Сергій Кондрачук.

Частина колективу діагностичного центру не підтримала рішення суду про поновлення Романа Шустика і також записали відповідне відеозвернення.

Заступник головного лікаря Андрій Павлюк заявив, що працівники отримують погрози з боку ексочільника і додав, що після звільнення Романа Шустика заклад успішно працює. Зокрема, вдалося зменшити навантаження на фонд заробітної плати у два рази.

"Втричі збільшилась кількість електронних записів, за які заклад отримує кошти від НСЗУ і за це очікуємо додатково вісім мільйонів гривень, що дозволить погасити заборгованість по заробітній платі, яка виникла ще в липні. Ще раз наголошуємо – колектив є заручником ситуації і не підтримує рішення суду", – зазначив Андрій Павлюк.

Сам Роман Шустик підтвердив, що знає про це відео. Він назвав його провокацією і будь-який тиск на працівників заперечив. 20 жовтня він приходив на роботу.

"Я сьогодні, щоб не створювати прецеденту, навіть не пішов на адміністративну нараду. Я навіть не зайшов в кабінет головного лікаря, щоб не було якогось прецеденту, що почав виконувати якісь рішення без розпорядження. Ми маємо діяти згідно з буквою закону", – пояснив Роман Шустик.

Що відомо

  • 8 липня 2021 року з'явилось розпорядження голови облради про відсторонення головного лікаря діагностичного центру від посади на час службового розслідування. Причиною вказали заборгованість із зарплати. За деякий час Роман Шустик повернувся до виконання обов'язків, але саме розслідування щодо нього продовжили.
  • 9 липня під діагностичний центр зранку прийшли люди, аби підтримати головного лікаря. Таким чином вони висловили незадоволення із розпорядженням голови облради.
  • 10 липня голова Рівненської облради Сергій Кондрачук записав відео, у якому заперечив політичне переслідування керівника діагностичного центру. Крім того, розповів про те, як медик допомагав особисто його родині та пояснив, чому у закладі "все буде добре".
  • 3 вересня в.о. голови облради Сергій Свисталюк підписав розпорядження про звільнення Шустика на підставі результатів розслідування.
  • 19 жовтня на своїй сторінці у Facebook Шустик написав, що суд поновив його на посаді.
  • 18 жовтня конкурсна комісія облради рекомендувала на затвердження сесії нового головлікаря діагностичного центру – Юрія Білика, який працював на посаді заступника.
  • Роман Шустик є депутатом Рівненської обласної ради від "Слуги народу". Кандидат медичних наук, Заслужений лікар України. Діагностичним центром керував з 2015 року.
  • "Слуга народу" у Рівнеоблраді знаходиться у формальній меншості, так звану коаліцію формують "Європейська солідарність", "Радикальна партія", "Свобода" та "За майбутнє".

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок