"Щомісячний заробіток сягав 4 млн": у Харкові викрили підробку сертифікатів про вакцинацію

"Щомісячний заробіток сягав 4 млн": у Харкові викрили підробку сертифікатів про вакцинацію

"Щомісячний заробіток сягав 4 млн": у Харкові викрили підробку сертифікатів про вакцинацію
khar.gp.gov.ua

Правоохоронці заявили про викриття групи з 10 людей, які займалися підробкою сертифікатів про вакцинацію та довідок із результатами ПЛР-тестів.

Щомісячний заробіток цієї групи сягав 4 мільйонів гривень, повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко. За його словами, вони видали понад 40 тисяч довідок та близько 500 фальшивих сертифікатів. У документах використовували логотип медлабораторії та печатки різних медустанов.

"Щомісячний заробіток сягав 4 мільйонів": у Харкові викрили підробку сертифікатів про вакцинацію
khar.gp.gov.ua

За інформацією слідчих, 27-річний уродженець Запоріжжя запропонував батьку, власнику туристичного агентства, підробляти негативні ПЛР-тести для клієнтів. Він залучив до цього рідного брата та знайомих. Близько року затримані через соціальні мережі та месенджери надавали послуги з видачі паперових довідок про негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19 у різних регіонах України. Отримували замовлення через месенджер та передплату в розмірі 400 гривень, повідомили у прокуратурі Харківської області.

19 жовтня 2021 року правоохоронці провели 23 обшуки на території Київської, Харківської та Запорізької областей та вилучили комп’ютерну техніку, смартфони, банківські картки, прилад для виготовлення підроблених печаток та штампів,  підроблені печатки та штампи українських медичних лабораторій та окремих лікарів.

З 10 людей сімох затримали. Їм готують підозри за чотирма статтями Кримінального кодексу України: шахрайство (ч. 3 ст. 190), підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів (ч. 3 ст. 358), незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару (ч. 3 ст. 229) та порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням (ч. 1 ст. 325). Максимальне покарання, яке загрожує затриманим — вісім років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Що відомо

  • На початку вересня Служба безпеки України заявила про викриття на Харківщині приватної мережі лабораторій, які підробляли результати ПЛР-тестів у змові з турагентствами.

Читайте також

МОЗ пропонує позбавляти бюджету лікарні, в яких підробляють документи по COVID-19

На початок