Позиція Суспільного щодо відмови депутатів "Слуги народу" від участі в токшоу "Зворотний відлік"

Позиція Суспільного щодо відмови депутатів "Слуги народу" від участі в токшоу "Зворотний відлік"

Позиція Суспільного щодо відмови депутатів "Слуги народу" від участі в токшоу "Зворотний відлік"

Редакція Суспільного мовника вважає неприпустимим, коли представники будь-якої політичної сили намагаються прямо чи опосередковано впливати на формування складу учасників токшоу. Про це йдеться в офіційній заяві Суспільного щодо інциденту з відмовою нардепів зі "Слуги народу" від участі в токшоу "Зворотний відлік" на UA: Перший.

Суспільне мовлення — найбільша незалежна медіакомпанія України, яка не залежить від олігархів та політиків, не обслуговує жодні державні органи чи політичні структури. Суспільний мовник працює виключно в інтересах усіх громадян нашої країни та підзвітний лише громадянському суспільству.

Редакційна політика Суспільного мовника загалом та суспільно-політичного токшоу "Зворотний відлік" зокрема ґрунтується на зазначених принципах. Саме тому редакція токшоу регулярно (програма виходить щопонеділка) запрошує до участі в ефірі як представників влади, так і представників парламентської опозиції.

Відсутність в ефірі представників партії "Слуга народу" у програмі від 18 жовтня — це не рішення редакції токшоу "Зворотний відлік", а рішення представників парламентської фракції. Депутатів від фракції "Слуга народу" запрошують регулярно і запрошували до участі в ефірі токшоу від 18 жовтня.

Вважаємо неприпустимим, коли представники будь-якої політичної сили намагаються прямо чи опосередковано впливати на формування складу учасників токшоу. Склад учасників формується за принципом дотримання журналістських стандартів неупередженості, збалансованості й представлення позицій усіх сторін суспільної дискусії на визначену тему.

Що трапилося

19 жовтня ведуча ток-шоу "Зворотний відлік" на телеканалі "UA: Перший" Мирослава Барчук заявила, що Офіс президента намагається контролювати присутність на ефірах депутатів Верховної ради від фракції "Слуга народу".

За словами Барчук, Офіс президента висуває редакції токшоу умови й ставить ультиматуми щодо присутності нардепів на ефірах. Наприклад, напередодні ефіру 18 жовтня Офіс президента поставив вимогу відмовити раніше запрошеному на шоу депутату Гео Леросу, виключеному 1 вересня з провладної фракції після критики на адресу президента Володимира Зеленського та керівника його Офісу Андрія Єрмака, в обмін на присутність двох нардепів від "Слуги народу".

"Звичайно, ми сприйняли це як тиск. Ми відмовились виконувати ультиматум, представники монобільшості не прийшли. Сьогодні зранку (19 жовтня – ред.) отримали від людей Єрмака звинувачення, що у нас на ефірі не було представників монобільшості і що це «недотримання журналістських стандартів", – розповіла Барчук.

Натомість в ОПУ відкинули звинувачення. Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк назвав допис Мирослави Барчук "емоційним" та зауважив, що представники влади регулярно з'являються в програмах Суспільного.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок