"Драматург не любить, коли його не ставлять або ставлять погано": відкрився "Театр драматургів"

"Драматург не любить, коли його не ставлять або ставлять погано": відкрився "Театр драматургів"

"Драматург не любить, коли його не ставлять або ставлять погано": відкрився "Театр драматургів"

20 українських театральних авторів об'єдналися, щоб створити "Театр драматургів". За їхніми словами, в центрі уваги театру знаходиться текст — відправна точка та головна цінність театрального твору.

"Театр драматургів" заснований у лютому 2021 року, зараз засновники анонсують онлайн-відкриття. За їхніми словами, тетатр розпочне роботу з діджитальних, мистецьких та освітніх подій. За кілька місяців "Театр драматургів" обіцяє відкритися фізично у приміщенні неподалік Поштової площі.

"Драматург не любить, коли його не ставлять або ставлять погано": відкриття Театру Драматургів

Фундатор, продюсер і директор театру — Дмитро Сімонов. Як розповідають засновники, "Театр драматургів" є платформою для презентації пошукових текстів, а також навчання та обміну досвідом драматургів:

"Не секрет, що українських авторів не влаштовує ставлення до їхніх текстів як до витратного матеріалу. П’єса — це не набір деталей, не привід для безвідповідального самовираження. П’єса — це точне креслення літального апарату, що здійснить рекордний політ лише за умови дотримання високих норм виробничої культури.

Ми втратили багатьох талановитих авторів, більше не можемо втрачати. Кожен оригінальний голос має бути почутий, більше не можна нехтувати нездатними до самореклами одинаками, що володіють унікальним світобаченням, продукують складні пробуджуючі тексти", — зазначають творці на фейсбук-сторінці театру.

"Театр драматургів" має свої принципи:

  • Художнім керівником театру може бути тільки драматург;
  • Запит публіки не є критерієм для вибору п’єс;
  • Автор п’єси вибирає режисера або ставить виставу сам.

"Драматург не любить, коли його не ставлять або ставлять погано. Також його не влаштовує, коли ставлять яскраво, але не точно. Справжній драматург зацікавлений лише у тому типі успіху, який відбувся на його умовах", — говорять організатори.

Серед засновників театру: Павло Ар’є, Олена Астасьєва, Ігор Білиць, Наталя Блок, Андрій Бондаренко, Наталка Ворожбит, Ірина Гарець, Юлія Гончар, Олена Гапєєва, Оксана Гриценко, Тетяна Киценко, Анастасія Косодій, Максим Курочкін, Лєна Лягушонкова, Євген Марковський, Ольга Мацюпа, Катерина Пенькова, Оксана Савченко, Людмила Тимошенко, Віталій Ченський.

"Театр драматургів" фінансується за рахунок спонсорської та грантової підтримки та продажу квитків.

Читайте також

Іван Марчук відкрив виставку своїх робіт у Чорногорії

Сотні людей знялися оголеними для екологічного проєкту, присвяченого Мертвому морю

Коледж Кембридзького університету повертає мистецтво Нігерії

На початок