У Тернополі школярів навчали готувати корисну їжу

У Тернополі школярів навчали готувати корисну їжу

У Тернополі школярів навчали готувати корисну їжу
Суспільне Тернопіль

Учні 10 школи Тернополя вчилися готувати корисні сендвічі, бургери та сирно-фруктові перекуси. Майстер-клас для них провела викладачка одного з училищ міста. Такий захід у школі організували до Всесвітнього дня здорового харчування, розповів директор Андрій Газилишин.

У шкільній їдальні збираються семикласники. На їхніх столах інгредієнти для приготування страв. Спочатку майстриня виробничого навчання показує дітям, як готувати бургер.

Вадим Бубенко розповідає, зазвичай їсть здорову їжу. Каже, не знав, що бургер може бути корисним:

"Взяв булочку, налив соус, поставив котлету, сир, помідор, накрив другою булочкою і запхав шпажку. Таку страву зможете приготувати вдома, це дуже просто".

Семикласниця Юлія Літнянська під час майстер-класу приготувала бургер та сирно-фруктовий перекус. Дівчина розповідає, вдома готує разом з мамою:

"Я мамі допомагала борщ, картоплю варити, різні салати, але бургер я ще не готувала". Після приготування учні скуштували свої страви. Ярина Завацька каже, найбільше їй сподобався сирно-фруктовий перекус.

На приготування кожної страви йде по 5 хвилин, каже майстриня виробничого навчання Тетяна Заяць. Жінка розповіла, які інгредієнти використовувала:

"Для чизбургера використовували соус томатний домашнього приготування, шинка печена, сир, помідор і листя салату. У чизбургер ми використовуємо натуральну котлету, яка виготовлена з натурального м’яса. Так само у сендвічі, оскільки не можна зараз вживати дітям ковбас, ми використовуємо звичайне запечене м'ясо".

У Тернополі школярів навчали готувати корисну їжу
У Тернополі школярів навчали готувати корисну їжу. Суспільне Тернопіль

Також для учнів молодших класів організували квест-гру, під час якої вони вчилися розрізняти корисні та шкідливі продукти.

На другому поверсі в коридорі школи організували фотовиставку "Food art". Це фотографії виробів з продуктів, які учні зробили вдома.

У Тернополі школярів навчали готувати корисну їжу
У Тернополі школярів навчали готувати корисну їжу. Суспільне Тернопіль

Такий захід у школі організовують вперше. Цю ідею подали представники учнівського парламенту, розповідає директор школи Андрій Газилишин:

"Ми запланували, що кожен місяць будемо в рамках екологічної освіти та здорового способу життя проводити. І перше – це День здорового харчування. Це дає позитивний результат, бо діти розуміють, що лише здорова їжа є корисною, вона допоможе молодому організму розвиватися і в майбутньому бути здоровим".

Всесвітній день здорового харчування відзначають 16 жовтня, розповів Андрій Газилишин.

Читати також

На початок