Вознесенську лікарню, що на Миколаївщині, попередили про тимчасове припинення постачання кисню

Вознесенську лікарню, що на Миколаївщині, попередили про тимчасове припинення постачання кисню

Вознесенську лікарню, що на Миколаївщині, попередили про тимчасове припинення постачання кисню
Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

Фірма "Кріогенсервіс" попередила Вознесенську багатопрофільну лікарню, що протягом кількох днів постачання кисню до лікарні буде призупинено через відсутність його необхідних об’ємів у основних виробників в Україні.

Про це кореспондентам Суспільного Миколаїв розповів головний лікар Вознесенської багатопрофільної лікарні Володимир Красьоха.

За словами Володимира Красьохи, кисню у Вознесенській багатопрофільній лікарні вистачить до кінця дня — 20 жовтня. Головний лікар розповів, що питання щодо його постачання має вирішитися протягом доби.

"Ми до кінця дня, думаємо, що протримаємося, або до обіду, в залежності від того, яка буде витрата. Хворих багато, 110 хворих лежить у ковідному шпиталі. Ми, як відповідальна особа, повідомили, що вони, "Кріогенсервіс", начебто вишукують, як нам тонну кисню завезти до обіду", — говорить Володимир Красьоха.

Читайте також: "У районній лікарні на Миколаївщині існує загроза нестачі місць для хворих на COVID-19"

Начальник управління охорони здоров'я Миколаївської обласної державної адміністрації Максим Безносенко розповів, що дане питання вже вирішується, адміністрація зв’язується із заводом-виробником.

"Це шантаж з "Кріогенсервісу", не пам’ятаю, як ця фірма називається, яка виробляє більшість кисню в Україні. Це неприпустимо, в умовах пандемії та переходу майже усієї України до "червоної" зони. Це питання на часі у нас вирішується", — каже Максим Безносенко.

Зі слів головного лікаря Вознесенської багатопрофільної лікарні Володимира Красьохи, ситуація з постачанням кисню повторюється періодично, коли виробникам необхідно узгоджувати ціни та обсяг постачання.

За словами представника компанії "Кріогенсервісу" у Миколаєві Романа, прізвище чоловік не назвав, існує проблема у заводів, які виробляють кисень. Їхня компанія займається дистриб’юторством. Станом на 20 жовтня підприємство на 10-15 відсотків забезпечене киснем для потреб лікарень.

Виробництвом кисню в Україні займаються "Одеський припортовий завод", приватне акціонерне товариство "Лінде Газ Україна", дочірнє підприємство "Мессер Україна" та "Полтавський завод медичного скла". Там компанія "Кріогенсервіс" купує кисень.

"Зараз же на максимумі працює киснева станція та у нас напряму йдуть договори. Обмежуємо йому, але те, що згідно з договором, обіцяли, ми виконуємо обов’язки. Кисень немає, де зберігати, наливається кисень в ємність. Приїжджає він під замовлення – його роблять, не приїжджає…А тепер, в такі дні, кисень не може в три рази більше обсягів виробництва виростити", — розповідає заступниця голови правління з комерційних питань "Полтавського заводу медичного скла".

Представники Одеського припортового заводу та "Лінде Газ Україна" коментувати ситуацію телефоном відмовилися говорять, на усі питання дадуть відповідь після надсилання інформаційного запиту.

За інформацією Володимира Красьохи, станом на 17:30, компанія "Кріогенсервіс" відправила до лікарні кисень. Чи буде постійно відбуватись постачання до закладу, головному лікарю невідомо.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок