Рівнерада просить виконком знизити тариф на тепло для населення. Яку вартість визначили

Рівнерада просить виконком знизити тариф на тепло для населення. Яку вартість визначили

Оновлено
Рівнерада просить виконком знизити тариф на тепло для населення. Яку вартість визначили
Суспільне Рівне

Тепло для населення у Рівному може коштувати 2 375,45 грн за гігакалорію замість 2 725,45. Рішення рекомендувати міськвиконкому затвердити його в такому розмірі прийняли на сесії міськради 21 жовтня, повідомляє журналіст Суспільного. Засідання виконкому заплановане на 22 жовтня.

На сесію міськради винесли проєкт рішення про скасування тарифів на тепло у Рівному, встановлені виконкомом 12 жовтня. Загалом розгляд цього питання переріс у кількагодинну дискусію.

Депутат Павло Алексєвич озвучив пропозиції, аби для "Рівнетеплоенерго" та "ЕСКО-Рівне" виконком встановив тариф для постачання теплової енергії для потреб населення не вище 2 375,45 грн/Гкал з ПДВ. Крім того, міський голова мав би звернутися до Кабміну за роз'ясненням, як і звідки мають взяти компенсацію різниці у тарифах.

У тексті також прописали, що рішення набуває чинності з початку опалювального сезону, та вказали тих, хто відповідає за виконання. А також доручити посадовцям міськради розробити програму компенсації різниці в тарифах. Різницю, яка виникла між затвердженим та застосованим тарифом планують компенсувати з бюджету громади, але за умови державного врегулювання. Таку редакцію підтримали більшістю голосів і тепер має розглянути міськвиконком 22 жовтня.

Депутат Віталій Коваль, який також обіймає посаду голови ОДА і нещодавно запрошував мера на дискусію щодо нових тарифів, пропонував у рішення внести правку. Йшлось про те, аби зробити тариф для населення іще нижчим і повернути його до рівня 2020-го року – 1 913 грн/Гкал. Цю правку Рівнерада не підтримала.

19:08

У пресслужбі Рівненської міської ради повідомили, що анонсоване на 22 жовтня засідання виконкому перенесли на 29 жовтня.

Що відомо

  • Рівненський міськвиконком на засіданні 12 жовтня затвердив тарифи підприємствам, які забезпечують теплом бюджетні установи та населення громади. Мер Олександр Третяк, коментуючи тариф для населення, назвав його середнім серед обласних центрів України. Для населення встановили тариф на рівні 2 725,45 грн/Гкал.
  • Тариф на тепло у Рівному 28 вересня обговорили з депутатами. Тоді в "Рівнетеплоенерго" заявляли, що він може зрости на 60-70%.
  • Цього року повноваження з розрахунку тарифу на тепло вперше передали органам місцевого самоврядування. На сайті міської ради оприлюднений проєкт рішення, у якому для "Рівнетеплоенерго" встановили тариф за одну гігакалорію у розмірі понад 3 700 гривень для населення, та понад 5,5 тисяч для бюджетних установ.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок