Гурт митців створив виставку до п'ятиріччя Voloshyn Gallery про взаємодію часу

Гурт митців створив виставку до п'ятиріччя Voloshyn Gallery про взаємодію часу

Гурт митців створив виставку до п'ятиріччя Voloshyn Gallery про взаємодію часу

У Voloshyn Gallery представили груповий проєкт Нікіти Кадана, Лесі Хоменко, Олексія Сая, Миколи Рідного, Ніколая Карабіновича, Євгена Самборського, Влади Ралко та Володимира Буднікова на честь п'ятиріччя виставкового простору.

Проєкт називається "5 років тому". За словами організаторів, він візуалізує взаємодію минулого та теперішнього, де експозиція є дослідженням часу та простору, і водночас його фіксацією, що набуває значення для створення і культивування нового досвіду через призму минулого.

На виставці "5 років тому" представлені арт-об’єкти, створені авторами у 2016 році, в рік заснування Voloshyn Gallery, аби подивитись на них ще раз з позицій часу, що минув. Деякі роботи було створено художниками в рамках серій, деякі паралельно або ж в перервах між ними.

Роботи із спільної серії Влади Ралко та Володимира Буднікова "Лінія розмежування" створювалися всередині реального часу під час розгортання війни на сході України, де звичні кордони перетворювалися на лінії високої напруги чи лінії нової жорстокості. А лінія бойових дій поступово стає подібною до лінії у малюванні або написанні, де предмети чи слова робляться видимими лише завдяки лінії.

П'ять митців створили виставку до п'ятиріччя Voloshyn Gallery
https://contactline.chervonechorne.com/

П'ять митців створили виставку до п'ятиріччя Voloshyn Gallery
https://contactline.chervonechorne.com/

Підсилюючи напруженість у діалог з роботою Володимира Буднікова вступає графіка Нікіти Кадана із серії робіт "Гілка", де автор звертається до історії масових насильств та Голокосту на українських територіях у 1930-40-ті роки. Нікіта у своїх роботах намагається зафіксувати правдиві події як свідчення для глядачів майбутнього. Сьогодні, будучи вмонтованими в нову політичну ідеологію, вони більше говорять про неможливість свідчення, спантеличують та створюють зовсім хибні інтерпретації.

П'ять митців створили виставку до п'ятиріччя Voloshyn Gallery
Нікіта Кадан. www.irf.ua/kadan_odesa_memory

Серія "Bombed" Олексія Сая постає своєрідною реакцією мистецтва на події, де автор руйнуючи старіші роботи, створює зображення бомбардувальних пейзажів України з висоти пташиного польоту.

Серія скульптур Миколи Рідного продовжує тему фіксування часу та відсилає до різних архітектурних форм: урядових будівель, вуличних ринків, житлових будинків або транспортних засобів. Усі вони мають одну спільну деталь – це прапор. Художник розмірковує над останніми змінами у сприйнятті національних символів в Україні, коли всюди присутні національні прапори та символи набули особливого політичного та історичного значення.

Євген Самборський представляє свою роботу "Пейзаж з описом на ньому", яку створив на роботах студентів інституту мистецтв, які крав, навчаючись там. В описі до роботи, яку художник навмисне робить частиною змісту твору, Євген вказує дату, як своєрідну точку неповернення.

Ніколай Карабінович у роботі "Life is art" буквально говорить як мистецтво співвідноситься з реальним життям. А cтвердження насправді є питанням.

Продовжує тему часу й робота Лесі Хоменко із серії "Авторська копія", де художниця відтворила свої вже відомі роботи, але при цьому надала копії статус оригіналу. Художниця свідомо інтерпретує оригінали, говорячи про час за допомогою візуальних викривлень та деформацій. Фіксуючи часткові зміщення при цитуванні своїх власних робіт, художниця окреслює новий контекст для їх представлення.

Що відомо

Виставка працює з 20 жовтня до 14 листопада. Вхід вільний.

Читайте більше

На початок