Вчені України та ЄС знайшли ртуть, трамадол та промислові хімікати у флорі та фауні Антарктиди

Вчені України та ЄС знайшли ртуть, трамадол та промислові хімікати у флорі та фауні Антарктиди

Вчені України та ЄС знайшли ртуть, трамадол та промислові хімікати у флорі та фауні Антарктиди
Facebook Ігор Дикий

Вчені Національного антарктичного наукового центру України у співпраці з науковцями Європейського Союзу під час вивчень забруднення екосистеми Південного океану знайшли у пробах риб, тюленів та пінгвінів ртуть, кадмій, свинець, а також промислові хімікати.

Про це повідомляється у Facebook НАНЦ.

Загалом вчені взяли 14 проб морських істот різних трофічних рівнів: водоростей – макрофітів, морських зірок, морських їжаків, риб, тюленів-крабоїдів та пінгвінів.

Токсичні концентрації ртуті знайшли у 8 з 14 проб, а саме: у пробі плаценти тюленя Ведделла (більш ніж вдвічі), яйцях пінгвінів Аделі (майже втричі), а також у м’язах морської зірки, пінгвінів дженту та тюленів-крабоїдів.

Науковці пояснюють забруднення ртуттю тим, що цей елемент потрапляє до Антарктиди переважно з перенесенням атмосферних мас і з опадами.

"Наразі рівні ртуті в довкіллі зростають також через видобуток корисних копалин та викиди целюлозно-паперової промисловості", – пояснюють в НАНЦ.

Крім того, вчені підкреслюють, що в пробі тканин риби нототенії були знайдені нові фосфорорганічні вогнетривкі речовини, а у пробах морської зірки та морського їжака перевищені норми антипіренівХімікат, який додається в матеріали органічного походження з метою забезпечення вогнезахисту..

У результаті досліджень також були виявлені 33 забрудники "особливого занепокоєння" – це новий тип речовин, які можуть мати негативні наслідки для довкілля чи здоров’я людини, але поки що не регулюються жодним законодавством, кажуть вчені.

Серед них: промислові хімікати, фармацевтичні препарати та продукти їхнього розпаду, парабени, пестициди та інсектициди, стимулятори та продукти їхнього розкладу (а саме нікотин та кофеїн).

Що відомо

  • 29 квітня в Україну після року роботи на станції "Академік Вернадський" повернулася 25-та українська антарктична експедиція.
  • Полярники, які працюють на українській антарктичній станції "Академік Вернадський", передали в Україну конверти зі зразками біоматеріалу для внесення їхніх даних до українського реєстру донорів.
  • Українські вчені Національного антарктичного наукового центру прогнозуватимуть та моделюватимуть зміни клімату в Антарктиді та Арктиці. Робитимуть це разом із 30 науковими організаціями з різних країн світу.
  • Велика Британія продала Україні криголам “Джеймс Кларк Росс” – він буде обслуговувати антарктичну станцію “Академік Вернадський”.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Надсилайте свої фото, відео та новини. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок