В Івано-Франківській ОДА говорили про інвентаризацію земель

В Івано-Франківській ОДА говорили про інвентаризацію земель

В Івано-Франківській ОДА говорили про інвентаризацію земель Івано-Франківська ОДА

Про необхідність інвентаризації земель державної та комунальної власності на Прикарпатті говорили під час онлайн-наради з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

Територія Івано-Франківської області складає 1392, 7 тис. га. Площа території сільськогосподарського призначення - 641, 3 тис. га, що становить 46% від загальної кількості. Ліси та лісоукриті площі - 640 тис. га , що теж становить 46 %.

Землі під забудовою займають площу 79 тис. га (6%). Води та заболочені землі - 23 га (1,7%). Кам’янисті місця, кар’єри, шахти 0,7 відсотка. З лісових земель на території Прикарпаття знаходиться 564 га у користуванні сільськогосподарських підприємств, що становить 40% від території області. Зокрема, за розробленою документацією землеустрою, до Державного земельного кадастру внесено відомості щодо сумарної площі 62 тисячі га, що становить близько 11% від лісових земель, які знаходяться у користуванні сільськогосподарських підприємств. Відомості щодо інших територій сільськогосподарського призначення не внесено. Це приблизно 900 тисяч га.

Протягом 2013-2019 років на території Івано-Франківської області проведено інвертаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності. До Національної кадастрової системи внесено дані про 5957 земельних ділянок загальною площею 49,2 тис. га. Цього року планують провести інвентаризацію державних земель площею 33,5 тис. га.

Начальник Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Володимир Чорнописький говорить: "У першу чергу, це землі: с/г призначення, які залишилися до інвентаризації (це приблизно 1000 гектарів), землі Міноборони, в яких нема проблеми з будівлями. Ми зараз якраз проводимо спільні наради, обговорюємо, де є можливості провести таку інвентаризацію. Це біля 500 гектарів і левова частка – це інвентаризація земель лісогосподарського призначення. Це 32 тисячі гектарів".

Найскладнішою є ситуація з інвентаризацією земель лісового фонду - це завдання серед пріоритетних, його вирішують покроково: укладають договори і проводять роботи. На 11% території вже наявні державні акти. Для впорядкування правоустановчих документів на решту потрібно близько 70 млн грн.

Авторка: Галина Марійчин

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди