На Полтавщині для пацієнтів із COVID-19 відкрили лікарні "другої хвилі" та резервні медзаклади

На Полтавщині для пацієнтів із COVID-19 відкрили лікарні "другої хвилі" та резервні медзаклади

Доповнено
На Полтавщині для пацієнтів із COVID-19 відкрили лікарні "другої хвилі" та резервні медзаклади
Суспільне Полтава

На Полтавщині зайнято понад 40% ліжок для прийому пацієнтів із коронавірусом. Відкрили усі заклади з переліку "другої хвилі", а також чотири резервні лікарні. Про це Суспільному розповіла головна позаштатна експертка з інфекційних хвороб обласного департаменту охорони здоров’я Лідія Войтенко. Загалом це 20 медичних установ.

У 5-й міській лікарні Полтави від 18 жовтня почали прийом пацієнтів із підтвердженим коронавірусом. До цього медзаклад працював у звичному режимі від кінця травня, каже директор В’ячеслав Томенко.

"Ми організували на базі гінекологічного відділення 20 ліжок для лікування пацієнтів із COVID-19. Сюди увійшли 6 ліжок реанімаційного відділення, які передбачені для лікування тяжких хворих, і 14 кисневих точок для лікування пацієнтів, які потребують кисневої підтримки. Це пацієнти середньої важкості", – говорить директор 5-ї міської лікарні Полтави В’ячеслав Томенко.

На Полтавщині для пацієнтів із COVID-19 відкрили лікарні «другої хвилі» та резервні медзаклади
Почала приймати "ковідних" пацієнтів 5-та лікарня. Суспільне Полтава

"Кількість хворих зростає, на жаль. Тому ми діємо трішки на випередження. Якщо буде і надалі йти така негативна тенденція, буде задіяно і другий етап розгортання (ліжок – ред.) саме 5-ї лікарні. І буде додатково відкрито ще 30 ліжок", – каже начальниця відділу лікувально-профілактичної роботи управління охорони здоров’я Полтавської міськради Вікторія Засядько.

Нині у закладі зайнята половина місць для хворих із COVID-19. Ця полтавська лікарня – одна з установ "другої хвилі", у яку почали брати пацієнтів із коронавірусом. Загалом же таких в області нині працює чотири. Іще стільки ж задіяли із переліку резервних, розповіла позаштатна експертка обласного департаменту охорони здоров’я Лідія Войтенко. У ці заклади пацієнтів із COVID-19 везуть для того, аби розвантажити установи "першої хвилі".

У Полтаві хворих на коронавірус доставляють до лікарень "другої хвилі"
Пацієнтів почали доставляти в ці лікарні, аби розвантажити заклади "першої хвилі". Суспільне Полтава

"Зараз 20 закладів у області займаються прийомом хворих на COVID-19. Це заклади першої, другої і резервної хвилі. Там, де є ця необхідність, ми включаємо ці заклади. Завантажено ліжок із підозрою і з COVID-19 – 44, 7%", – головна позаштатна експертка обласного департаменту охорони здоров’я Лідія Войтенко.

Що відомо:

  • За інформацією головної лікарки обласної інфекційної лікарні Наталії Свириденко, нині на Полтавщині на стаціонарному лікуванні – 730 пацієнтів із підтвердженим коронавірусом. Загалом же хворих – понад шість тисяч.
  • Найбільше на стаціонарному лікуванні – у третій міській лікарні Полтави. Про це розповіла головна лікарка обласної інфекційної лікарні Наталія Свириденко.

На початок