У Житомирі на засіданні комісії обговорили, як працюватиме бізнес в умовах "червоної" зони

У Житомирі на засіданні комісії обговорили, як працюватиме бізнес в умовах "червоної" зони

У Житомирі на засіданні комісії обговорили, як працюватиме бізнес в умовах "червоної" зони
Фото: Суспільне Житомир

19 жовтня на розширеній міській комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТБ і НС) керівництво Житомира спільно з підприємцями обговорювало роботу бізнесу в умовах "червоної" зони.

На засіданні комісії ТБ і НС міський голова Житомира Сергій Сухомлин поінформував, що цього разу місто завчасно готуватиметься до переходу у "червону" зону.

"Думаю, ні для кого це не секрет, що Житомир незабаром перейде в "червону" зону. Я добре пам'ятаю ті місяці, коли Житомир вже був у "червоній" зоні, і точно не хочу, щоб місто знов зупинилося. Я думаю, що в четвер (21 жовтня – ред.) буде обласна комісія з цього питання. Ваша робота (представників бізнесу та ринків – ред.) буде залежати тільки від вас. Жодних виключень вже не буде. Бо, зважаючи на нинішню ситуацію з коронавірусом, ніхто гратися не збирається. Бізнес бізнесом, але якщо не будуть вакциновані співробітники, ми просто будемо закривати (роботу підприємств – ред.) і виключень, вибачте, не буде", – сказав Сергій Сухомлин.

За словами заступниці міського голови Житомира Марії Місюрової, в міській лікарні №1 перебуває 179 госпіталізованих пацієнтів, котрі хворіють на коронавірус, в міській лікарні №2 – 208.

"За добу в лікарню №2 у нас госпіталізували 46 осіб. Але самих звернень було набагато більше – понад 100. Перебіг коронавірусу зараз дуже непередбачуваний. Практично всі пацієнти, які поступають, одразу потребують кисневої підтримки. Ще раз наголошую: ліків від коронавірусу на сьогодні немає, є тільки симптоматичне лікування. За останні два тижні динаміка захворюваності досить негативна. Практично щодня ми маємо летальні випадки", – каже Марія Місюрова.

Згідно рішення житомирської міської комісії ТЕБ і НС, в умовах "червоної" зони у Житомирі посилять контроль за дотриманням протиепідемічних заходів.

ЩО ЗМІНИТЬСЯ

Робота непродовольчих і продовольчих ринків, а також торговельних центрів дозволяється виключно за наступних умов:

 • з розрахунку 1 людина на 10 м2, не більше 50% заповненості торгової площі з дотриманням соціальної дистанції не менше 2-х метрів;
 • лише за наявності сертифікатів про вакцинацію або негативних ПЛР- тестів, зроблених не пізніше ніж за 72 години (чинний на момент виходу на роботу), для 100% працівників ринку та суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють діяльність в межах ринку;
 • допуск відвідувачів та перебування на ринку здійснювати лише у респіраторі або захисній масці;
 • керівники ринків повинні забезпечити контрольований вхід та вихід на ринок, а також несуть відповідальність за дотриманням маскового режиму, кількості відвідувачів та вакцинації працівників.
 • Роботу закладів громадського харчування в межах територіальної громади буде визначено з 06:00 до 23.00.

ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ

Робота закладів торгівлі - продовольчих та непродовольчих магазинів, супермаркетів, гіпермаркетів виключно за наступних умов:

 • з розрахунку 1 людина на 10 м2, не більше 50% заповненості торгової площі з дотриманням соціальної дистанції не менше 2-х метрів;
 • лише за наявності сертифікатів про вакцинацію або негативних ПЛР- тестів, зроблених не пізніше ніж за 72 години (чинний на момент виходу на роботу), для 100% працівників закладу торгівлі;
 • допуск відвідувачів та перебування в закладі торгівлі здійснювати лише у респіраторі, або захисній масці;
 • керівники закладів несуть відповідальність за дотримання маскового режиму, кількості відвідувачів та вакцинації працівників.

Робота закладів сфери послуг (перукарні та салони краси) виключно за наступних умов:

 • з розрахунку 1 людина на 10 м2, не більше 50% заповненості торгової площі з дотриманням соціальної дистанції не менше 2-х метрів;
 • лише за наявності сертифікатів про вакцинацію або негативних ПЛР- тестів, зроблених не пізніше ніж за 72 години (чинний на момент виходу на роботу), для 100% працівників закладу;
 • допуск відвідувачів та перебування в закладі здійснювати лише у респіраторі або захисній масці;
 • керівники закладів несуть відповідальність за дотриманням маскового режиму, кількості відвідувачів та вакцинації працівників.

Заклади розміщення (готелі та хостели) працюватимуть виключно за наявності сертифікатів про вакцинацію або негативних ПЛР-тестів, зроблених не пізніше ніж за 72 години (чинний на момент виходу на роботу), для 100% працівників закладу.

Обмеження не будуть застосовуватися, якщо весь персонал та всі відвідувачі матимуть зелені COVID-сертифікати (крім осіб до 18 років).

В “червоній” зоні дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

На початок