Офіційно – 8 гривень: у Луцьку зросла вартість проїзду в маршрутках

Офіційно – 8 гривень: у Луцьку зросла вартість проїзду в маршрутках

Доповнено
Офіційно – 8 гривень: у Луцьку зросла вартість проїзду в маршрутках
Суспільне Луцьк

У Луцьку підвищили вартість проїзду в автобусах, що працюють на міських маршрутах. Таке рішення прийняли члени виконкому міськради під час засідання 20 жовтня.

Ціна проїзного квитка зміниться з 21 жовтня.

Вартість однієї поїздки у маршрутках для дорослих зросла із шести гривень до восьми. Для учнів шкіл Луцька вартість проїзду в автобусах встановили у розмірі чотири гривні за одну поїздку за наявності учнівського квитка.

Проєкт рішення про збільшення вартості проїзду підтримали 14 з 15 членів виконкому. Як йдеться в пояснювальній записці, змінити вартість довелося через зменшення кількості пасажирів, ріст цін на паливо, моторні масла та зарплату водіїв.

"Або приватні перевізники зупиняються, бо не будуть працювати в збиток, або піднімаємо тариф забивши туди рентабельність 10%", – розповів Суспільному директор департаменту економічної політики Луцької міськради Борис Смаль.

Вартість проїзду у тролейбусах поки не зміниться. Для дорослих ціна квитка становить — чотири гривні, для дітей — дві гривні.

Суспільне поспілкувалося і запитало чи знають жителі обласного центру про нову вартість квитка.

Загалом у Луцькій громаді є 22 маршрути, які обслуговують 17 перевізників.

Що відомо

  • Востаннє вартість проїзду в громадському транспорті Луцька змінювали у травні 2019 року. Тоді тариф на проїзд із 5 гривень зріс до 6 гривень за одну поїздку для дорослого пасажира.
  • Оплату проїзду електронним квитком в громадському транспорті Луцька ввели у листопаді 2019 року.
  • У жовтні 2021-го в Луцьку відбулися громадські слухання щодо підвищення вартості проїзду у маршрутках з 6 гривень до 8 гривень. Ініціативу щодо підвищення вартості проїзду у маршрутках Луцька подали до міської ради перевізники.
  • Попередньо перевізники уже зверталися до міської ради в лютому цього року з проханням підвищити вартість проїзду в маршрутках до восьми гривень за поїздку.
На початок