"Нам важко боротись": очільник медицини Рівненщини розповів про завантаженість ковід-ліжок і резерв

"Нам важко боротись": очільник медицини Рівненщини розповів про завантаженість ковід-ліжок і резерв

Ексклюзивно
"Нам важко боротись": очільник медицини Рівненщини розповів про завантаженість ковід-ліжок і резерв
Суспільне Рівне

На Рівненщині завантаженість COVID-ліжок в лікарнях становить 57,9%. В області з 19 жовтня для ковід-пацієнтів додали ще 250 місць, повідомив Суспільному очільник профільного меддепартаменту Олег Вівсянник. Він прокоментував тенденції з госпіталізації хворих та розповів про резерв області.

Скільки місць є зараз

На Рівненщині пацієнтів з COVID-19 приймає 16 лікарень, це 1 857 місць, повідомив директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення області Олег Вівсянник. Станом на 18 жовтня хворих госпіталізовували у 14 закладів, де були розгорнуті 1 592 ліжка. Рівень їхньої завантаженості становив 65,3%.

"Добавилося 250 ліжок й показник завантаженості знизився до 57,9%. Сарненська лікарня працює відсьогодні. Додали також Зарічненську лікарню, яка вступає в роботу вже завтра", – каже керівник медицини області.

Що у резерві і які перспективи

В області станом на 19 жовтня пацієнтів з COVID приймає 11 закладів охорони здоров'я першої хвилі та п'ять закладів другої хвилі. У резерві є ще дві лікарні, які можуть додатково відкрити для хворих на коронавірус, – сказав Олег Вівсянник.

"Це Корецька та Млинівська лікарні. Приблизно 150 ліжок можемо відкрити. Ми бачимо, що за останні декілька діб поступлення пацієнтів йде в розрізі – 60-80. І так вже – два тижні. Ми ще не на піку, але повинні вже справлятись. Тобто, кількість виписаних найближчим часом має зрівнятися з кількістю поступлень.Але це при умові, коли всі ретельно відреагують на те, як розвивається ситуація в області", – сказав посадовець.

За даними Олега Вівсянника, завантаженість Рівненської центральної міської лікарні ковід-пацієнтами становить близько 80%.

"Я не прихильник того, щоб говорити, що у нас не вистачить місць. Ми все-таки оперативно зреагуємо і за допомогою ЗМІ будемо доводити, що люди повинні дотримуватися протиепідемічних заходів, ходити в масках, не відвідувати масові заходи, дотримуватися дистанції, обробляти поверхні, приміщення", – акцентував очільник департаменту.

Хворих з COVID-19 приймають:

 • Рівненська міська лікарня;
 • Дубенська міська лікарня;
 • Костопільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування;
 • Здолбунівська міська лікарня;
 • Клеванська лікарня імені Михайла Вервеги;
 • Рівненська обласна дитяча лікарня;
 • Вараська багатопрофільна лікарня;
 • Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка;
 • Дубровицька міська лікарня;
 • Сарненська райлікарня;
 • Зарічненська багатопрофільна лікарня;
 • Гощанська багатопрофільна лікарня;
 • Рокитнівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування;
 • Рівненська міська лікарня №2;
 • Острозька багатопрофільна лікарня;
 • пологовий будинок м.Дубно.

Смертність від COVID-19

За даними на 19 жовтня, летальність в області становить 1,5 % при 2,3% по Україні. За добу напередодні померло 18 людей – це найбільше за увесь час пандемії. Це люди різного віку – від 35 до 91 року.

"На жаль, це найбільший показник, це важкі хворі. Не дивлячись на те, що ми навчилися чудово лікувати таких пацієнтів, але хвороба також прогресує. І це повинен кожен знати й розуміти, що це дуже важка хвороба і нам важко боротися, не дивлячись на те, що у нас є потужні ресурси, у тому числі в першу чергу – це медичні працівники", – резюмував Олег Вівсянник.

Що з забезпеченням киснем

За даними посадовця, в області кисень підведений до 1 696 ліжок, це 91,3%. 949 ліжок підключені до кисню централізовано й 747 – до кисневих концентраторів. Усього є 437 кисневих концентраторів.

Станом на ранок 19 жовтня на Рівненщині є 660 вільних кисневих ліжок, 1 036 – зайняті – це 61,1%. Ще 662 хворих отримують у медзакладах кисневу терапію.

Що відомо

 • Станом на ранок 19 жовтня в управлінні охорони здоров'я м.Рівне повідомили, що завантаженість ковідних ліжок – 80%. За останніх три доби на стаціонарне лікування до лікарні потрапило 53 людини, із них понад 95% не були вакциновані проти COVID-19.
 • На Рівненщині за минулу добу, 18 жовтня, лабораторно підтвердили 593 нових випадки інфікування COVID-19. Від ускладнень померли 18 жителів області. Це найвищий показник смертності на Рівненщині від початку пандемії.
 • Станом на 19 жовтня, за офіційними даними, в області є 6 818 людей з підтвердженим діагнозом COVID-19. Завантаженість лікарень пацієнтами з коронавірусом 57,9%, напередодні цей показник був – 65,3%.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок