Ольга Жук повернулася в "Мистецький арсенал" створювати Музей сучасного мистецтва

Ольга Жук повернулася в "Мистецький арсенал" створювати Музей сучасного мистецтва

Ольга Жук повернулася в "Мистецький арсенал" створювати Музей сучасного мистецтва
Фото: Your Art

Арткураторка Ольга Жук стане заступницею генеральної директорки "Мистецького арсеналу" з питань сучасного мистецтва, повідомляють на сайті "Мистецького арсеналу".

До цього Ольга 4 роки працювала креативною директоркою Довженко-Центру. За фахом Ольга культурологиня, закінчила Національний університет "Києво-Могилянська академія". Професійний шлях розпочала наприкінці 1990-х як стипендіатка Центру Сучасного мистецтва Сороса. Була кураторкою міжнародної конференції "Візуальне мистецтво 90-х у контексті культурної ситуації ХХ ст.", співкураторкою фестивалю відео-арту Dreamcatcher. У 2001-2002 викладала курс про кіно у Школі медіа, мистецтва та комунікацій Національного університету Сан-Дієго (США).

Ольга Жук повернулася в Мистецький Арсенал створювати Музей сучасного мистецтва
Ольга Жук.

Ольга була першою кураторкою Міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал" з 2010 до 2016 року. У 2015 році пройшла стажування в офісі Франкфуртського книжкового ярмарку, результатом якого стало заснування конкурсу книжкового дизайну на "Книжковому Арсеналі" та адвокатування законодавчих змін у сфері забезпечення міжнародного іміджу України, модернізація національного стенду України у Франкфурті.

У 2016 році очолила відділ культурної дипломатії Міністерства закордонних справ України, де, зокрема, займалася підготовкою започаткуванням Українського Інституту. У 2017 році брала участь у професійній міжнародній програмі лідерства Державного департаменту США "Соціальні зміни через мистецтво", вивчала досвід американських музеїв та культурних інституцій. У 2018 році як незалежна кураторка на запрошення EUNIC та Британської Ради в Україні підготувала міжнародну програму з інноваційного книжкового маркетингу Booking the Future у співпраці з Літлабом "Мистецького арсеналу".

"Я рада, що Ольга повертається до "Мистецького арсеналу" і що саме вона в нашій команді опікуватиметься розробкою концептуальної рамки Музею сучасного мистецтва, його фізичним втіленням", – говорить директорка "Мистецького арсеналу" Олеся Островська-Люта.

Що відомо

  • Минулого тижня "Мистецький арсенал" оголосив про структурні зміни в інституції і призначення нової заступниці директорки Анни Погрібної. Обидва призначення потребують затвердження органом управління Мистецького арсеналу — Державним управлінням справами. Відтак Ольга Жук та Анна Погрібна розпочнуть роботу на позиціях заступниць директорки щойно таке погодження буде отримано.
  • 7 жовтня Державне управління справами уклало контракт з Олесею Островською-Лютою, який передбачає її роботу на посаді генеральної директорки Національного культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький арсенал" у найближчі 5 років. Контракт підписано на підставі результатів повторного конкурсу, що відбувся 8 вересня 2021 року.

Читайте також

Яскравий авангардний спалах: "Мистецький арсенал" презентує виставку "ФУТУРОМАРЕННЯ"

Знов скандал. Новообраний директор хору Верьовки відмовився від посади після протестів колективу

У київській галереї The Naked Room показують процес створення коміксу "У м'яті"

На початок