В дитзакладах на Рівненщині працівників їдалень позапланово обстежують на золотистий стафілокок

В дитзакладах на Рівненщині працівників їдалень позапланово обстежують на золотистий стафілокок

Ексклюзивно

На Рівненщині 19 працівників харчоблоків дитячих закладів – носії золотистого стафілококаОдним із найбільш патогенних стафілококів є золотистий стафілокок, який викликає гнійні зараження у людини, а саме абсцес, целюліт, пневмонію, бактеріємію, імпетиго, фурункульоз, карбункули та багато інших гнійних захворювань.. Такі результати раптових перевірок оприлюднили в Рівненському центрі контролю та профілактики хвороб 18 жовтня. Головний санлікар області Роман Сафонов Суспільному розповів, що це лише частина результатів та роз'яснив, що буде з працівниками, у яких виявили збудник.

Для чого обстежують

Обстежувати працівників харчоблоків у 44-х дитячих закладів в області розпочали у жовтні, повідомив Роман Сафонов. Перевіряють, чи є вони носіями патогенного стафілокока.

"Підставою є постанова головного державного санітарного лікаря України, у зв'язку з тим, що на території країни був ряд спалахів через те, що носії золотистого стафілокока забруднюють харчові продукти. Робимо це для того, щоб уникнути харчових отруєнь. У нас і так складна ситуація по ковіду, по інших інфекціях", – коментує головний санлікар області.

Що показав результат

Роман Сафонов акцентував, що про позачергові обстеження працівників харчоблоків не попереджають. Перші результати перевірок показали, що зі 160 обстежених працівників 19 – носії золотистого стафілокока. Оприлюднили поки не усі результати, адже частина матеріалу – в роботі.

Читайте також: Спалах поліомієліту на Рівненщині: дітей почали вакцинувати, але погоджуються не всі

Золотистий стафілокок виявили у працівників таких закладів:

 • ЗДО “Казковий світ”, с.Бабин Рівненського району;
 • ЗДО №42 м.Рівне;
 • ЗДО №44 м.Рівне;
 • ЗОШ №23 м.Рівне;
 • Рокитнівський ліцей №1, смт Рокитне;
 • Опорний заклад “Рокитнівський ліцей №3”, смт Рокитне;
 • Опорний заклад ЗОШ І-ІІІ ст. с.Берестя Сарненського району;
 • ЗДО №6 м.Дубно;
 • ЗДО №3 м.Дубно;
 • Ліцей м.Дубно;
 • Інтернатний заклад м.Дубно;
 • Ліцей №2 смт Зарічне;
 • ЗОШ с.Білашів – Острозьке відділення.

Що далі

Інформацію про результати обстежень надають керівнику закладу чи підприємцю, який працює в установі на аутсорсі. Також повідомляють Держпродспоживслужбу як контролюючу організацію. Працівники працювати далі не можуть.

"Відповідно до законодавства, керівником саме підприємства, яке забезпечує харчування, або керівником закладу робиться відсторонення працівників до проходження санаціїлікувально-профілактичні заходи з оздоровлення організму, поки вони не припинять виділяти небезпечний збудник. Робиться повторне дослідження. Якщо людина вже не виділяє злотистий стафілокок, то дається допуск до роботи", – пояснює Роман Сафонов.

Він уточнив, що для підприємців, які працюють у їдальнях садочків та шкіл, є вимога щорічно проходити такі медичні огляди працівників. Від працівників, яких робочим місцем забезпечує управління освіти, результати таких досліджень вимагають при оформленні на роботу.

"Відбувається таке, що люди багато років не проходять такі обстеження, багато років працюють і не знають про те, що є носіями", – резюмував він.

Раптові обстеження працівників харчоблоків проводитимуть й надалі.

Що відомо

 • Раптові перевірки працівників шкільних харчоблоків на носійство золотистого стафілокока в Україні розпочали 11 жовтня. Передувало цьому отруєння дітей у Хмельницькому в НВО №1, в період з 8 по 10 вересня там захворіло 92 дитини. Причина захворювання – золотистий стафілокок, який виявили в чотирьох працівників харчоблоку.
 • Цьогоріч в Україні зареєстрували кілька спалахів кишкових інфекцій. Поради, як вберегтися

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок