Від 5 до 10% госпіталізованих із COVID-19 на Сумщині – вакциновані

Від 5 до 10% госпіталізованих із COVID-19 на Сумщині – вакциновані

Від 5 до 10% госпіталізованих із COVID-19 на Сумщині – вакциновані
Фото: Суспільне Суми

За даними РНБО нині вакцинувались вже 231 тис. людей, із них двома дозами майже 188 тисяч, що близько 18% від населення області. За словами заступниці начальника обласного управління охорони здоров’я Галини Хомети, в області щеплення роблять 27 мобільних бригад, діють 138 пунктів щеплення та 10 центрів масової вакцинації.

"Від загальної кількості пацієнтів, яких госпіталізують щодня, кількість вакцинованих складає від 5 до 9,5%. Тобто це вже говорить про переваги вакцинації", – зазначає Галина Хомета.

За словами заступниці директора обласного центру екстреної допомоги Галини Білоус, нині у їхньому медзакладі вакцинувалися 98% працівників.

"Це відбулося не зразу. Це зараз ми демонструємо 98% вакцинованих працівників. Коли розпочиналася перша хвиля СОVID-19 ми розуміли, що наші бригади екстреної медичної допомоги, будуть першими, хто стикнеться із цим захворюванням. У нашому центрі лише 23 людини не мають щеплення, з них 15 мають медичні протипокази, офіційно підтверджені. Вісім співробітників не бажають, але роботи з ними проводиться", – говорить Галина Білоус.

Читайте також: COVID-сертифікат: для чого він потрібен та як його отримати мешканцям Сумщини

У міському Центрі первинної медико-санітарної допомоги № 2, що на Привокзальній, 3-А, за словами сімейної лікарки Галини Ашурової, кількість охочих вакцинуватись почала збільшуватись. 18 жовтня були люди віком від 30 до 70 років.

"Зроблено 130 щеплень. У нас в наявності є вакцини: CoronaVac, Pfizer та AstraZeneca. Тобто пацієнти мають вибір. У порівнянні з минулим тижнем у нас збільшилася кількість людей, які бажають вакцинуватися десь на 20%. Вакцини переносяться добре", – говорить сімейна лікарка Галина Ашуркова.

У Сумах щеплення можна зробити у центрах масового щеплення та у стаціонарних пунктах щеплень. Для вакцинації у деяких пунктах можна записатись попередньо.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

На початок