Якого кольору має бути сертифікат вакцинації від коронавірусу

Якого кольору має бути сертифікат вакцинації від коронавірусу

Якого кольору має бути сертифікат вакцинації від коронавірусу
ТСН

На Кіровоградщині сертифікат вакцинації від коронавірусу може бути потрібен з 21 жовтня, якщо ви плануєте подорож між областями, чи між країнами. Регіон знаходиться у "жовтій" зоні, і обмеження у пересуванні не такі жорсткі, як у "помаранчевій" чи "червоній". Втім, якщо епідеміологічна ситуація погіршиться, він може знадобитись частіше. Сімейний лікар Сергій Баранов з Кропивницького говорить, щоб роздрукувати сертифікат, пацієнти приносять паперові листи зеленого та жовтого кольорів, але він друкує посвідку на білому.

До Сергія Баранова 18 жовтня, у понеділок, звернулось 10 людей, щоб роздрукувати сертифікат. "Ми друкуємо сертифікати на звичайному папері білого кольору. Ніяких кольорових листів приносити для друку не потрібно".

Паперовий сертифікат є дійсним, якщо матиме мокру печатку та підпис лікаря.

COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки лише в цифровому форматі, друкувати на кольоровому папері не потрібно, сказала головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук. Мати сертифікат у телефоні може бути зручніше – щоб не носити із собою паперовий документ. Такий цифровий варіант сертифікату з'явиться у телефоні, у додатку "Дія", якщо ви вакцинуєтесь. Він може бути двох кольорів: жовтий свідчить про те, що людина вакцинована один раз, зелений – пройшла повний курс вакцинації.

Якого кольору має бути сертифікат вакцинації від коронавірусу
Фотопрезентація жовтого та зеленого сертифікатів на Facebook Дія. Facebook Дія

"Для того, щоб людина могла відвідувати публічні заходи, закриті приміщення, подорожувала достатньо однієї вакцини", – сказала лікарка.

За коректність роботи додатку Дія відповідає Міністерство цифрової трансформації, сказав керівник департаменту охорони здоров’я області Олег Рибальченко. "Ми всі – працівники охорони здоров’я, лікарі у тому числі, які вносять дані про вакцинацію у систему, поліція, яка перевірятиме сертифікати і кожен пацієнт мають доступ до однієї і тої ж системи. Якщо щось не правильно працює у додатку "Дія", зверніться спочатку до вашого лікаря, який перевірить, чи правильно внесені дані у систему. Це стосується і тих моментів, коли не працює QR-код".

QR-код – це малюнок, який можуть "зчитати" з додатку Дія контролюючі органи (поліція, перевізники, тощо) під час перевірки сертифікату. Ця процедура є швидшою за перевірку документа людиною.

Якого кольору має бути сертифікат вакцинації від коронавірусу
Facebook Дія

Якщо малюнок не може відсканувати сканер, відповідальність лежить на контролюючих органах, сказала Надія Оперчук. "Як працюють чи не працюють сканери – залежить від перевізників – водії, працівники аеропортів. Патрульна поліція має планшети, і повинні ним відсканувати QR-код сертифікату у додатку "Дія".

Що відомо

На час карантину, з 21 жовтня, уряд затвердив нові правила міжобласних автобусних та залізничних пасажирських перевезень. Вони стосуються регіонів із "жовтим", "помаранчевим" або "червоним" рівнем епіднебезпеки.

На початок