У Полтаві два будинки не можуть створити ОСББ, бо немає документації від "ЖЕО-2"

У Полтаві два будинки не можуть створити ОСББ, бо немає документації від "ЖЕО-2"

У Полтаві два будинки не можуть створити ОСББ, бо немає документації від "ЖЕО-2"
Суспільне Полтава

Із понад 2 тисяч полтавських багатоповерхівох 250 створили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Частина не може цього зробити, зокрема, через проблеми із оформленням документації, розповів Суспільному голова громадської організації "Співвласників багатоквартирного будинку" Сергій Машковський. Із цих причин створити ОСББ не можуть, зокрема, мешканці двох будинків у Полтаві: на вулиці Маршала Бірюзова та Пушкіна.

Полтавка Світлана Захарова пів року тому купила квартиру у будинку на вулиці Маршала Бірюзова, 82. До комунального підприємства "ЖЕО-2", яке обслуговувало будинок, сплачувала 200 гривень на місяць.

"Коли я почала робити ремонт, я зіштовхнулася із безліччю проблем. Мені потрібно було замінити труби, батареї, бо вони усі тут гнилі. Я замінювала трубопровід в туалеті, бо він згнив. Довго шукала, хто знає, де зливається вода. Тобто по технічному обслуговуванню будинку ніхто не знає, де і що розташоване. Краще, щоб своїми грошами ми розпоряджалися самі. Тому що про всі гроші, які ми щомісяця сплачували, нам ніхто не звітує. Жодного акту виконаних робіт не було", – говорить мешканка будинку на вулиці Маршала Бірюзова, 82 Світлана Захарова.

У Полтаві 250 багатоповерхівох створили ОСББ
У Полтаві 250 багатоповерхівох створили ОСББ. Суспільне Полтава

Відтак мешканці від послуг "ЖЕО-2" відмовилися і вирішили створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Аби дізнатися про технічний стан споруди, запросили спеціаліста.

"Це було коротке таке візуальне обстеження. Я пройшов в підвал, я пройшов під’їзди. Електрощитова вимагає бажати кращого, тепловий вузол та інші мережі вже давно зношені, пройшли свої терміни експлуатації. Ми бачимо, в якому стані фасад будівлі, тобто плитка в аварійному стані. Я так розумію, цьому будинку вже більше 40 років, і мережі тут не бачили не те, що капітального ремонту, навіть поточного", – каже фахівець з обстеження технічного стану будівель Владислав Деряга.

Зокрема, аби поремонтувати дім, і вирішили створювати ОСББ, каже Євген Шолох.

"Якщо ми створюємо ОСББ, "ЖЕО-2" має передати документи на прибудинкову територію. Вони кажуть, що їх (документів –ред.) у них немає і їх ніхто не давав. Тобто як вони робили тарифи? Вони ж повинні були перевірити це все, оцінити", – розповідає мешканець будинку на вулиці Маршала Бірюзова, 82 Євген Шолох.

У Полтаві два будинки не можуть створити ОСББ
ОСББ створювали, зокрема, для того, аби зробити у будинку ремонт. Суспільне Полтава

У "ЖЕО-2" документів на будинок немає, каже заступник начальника підприємства, бо їх не передав попередній надавач послуг – тобто компанія, яка збанкрутувала.

"Нам її ніхто не передавав. У нас і не могло бути цієї документації, бо ми їхні будинки ніколи і не обслуговували до цього. У людей немає цієї документації, ми їх просто взяли на обслуговування. Ми уклали з ними договір. Мешканці погодились попередньо, що ми будемо їх обслуговувати за тими цінами, які ми встановили і озвучили на загальних зборах", – повідомляє заступник начальника комунального підприємства "ЖЕО-2" Михайло Лукін.

Нині у Полтаві 250 ОСББ, каже голова громадської організації Сергій Машковський. За його словами, без необхідного переліку документів об’єднання створити не можна.

У Полтаві будинки не можуть створити ОСББ, бо немає документів
ОСББ не можна створити без необхідного переліку документів. Суспільне Полтава

"Перелік визначений законом – це проєктна документація на сам житловий будинок, на конструкцію. Також проєктна документація на інженерні внутрішньобудинкові мережі: на газ, на системи електро- та водопостачання, водовідведення, на наявність в будинку блискавкозахисту", – каже голова ГО "Співвласників багатоквартирного будинку "УСІ" Сергій Машковський.

Не вистачає документації і в мешканців будинку на вулиці Пушкіна, 1. Об’єднання співвласників у ньому створили два місяці тому.

"Немає технічної документації та акту оцінки технічного стану нашого будинку. Хочемо дочекатися акту, коли у ЖЕО його складуть та передадуть нам. Ми з ним ознайомимося, і тільки потім будемо приймати будинок на утримання", – розповідає мешканець будинку на вулиці Пушкіна Юрій Очкань.

У Полтаві два будинки не можуть створити ОСББ, бо немає документації від "ЖЕО-2"
Необхідну документацію мешканці можуть виготовити за власні гроші або мають звертатися до суду. Суспільне Полтава

"На сьогодні технічна документація вийшла з ладу і частини документації у нас просто немає в наявності. Для того, щоб виготовити документацію по-новому, її необхідно замовляти, а для того, щоб її замовити необхідне фінансування. У нас в тарифі не передбачено фінансування цієї документації", – говорить заступник начальника комунального підприємства "ЖЕО-2" Михайло Лукін.

За словами голови громадської організації "Співвласників багатоквартирного будинку" Сергія Машковського, необхідну документацію мешканці можуть виготовити за власні гроші або мають звертатися до суду.

На початок