У перший день "червоної" зони біля центрів вакцинації у Запоріжжі утворились черги

У перший день "червоної" зони біля центрів вакцинації у Запоріжжі утворились черги

У перший день "червоної" зони біля центрів вакцинації у Запоріжжі утворились черги
Суспільне Запоріжжя

18 жовтня, першого дня впровадження "червоної зони", до центрів масової вакцинації у Запоріжжі вишикувалися черги. Зокрема, у двох із них, що розташовані в Олександрівському та Вознесенівському районах.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного Валентин Пересипкін.

За підрахунками журналістів Суспільного, в черзі за щепленням від COVID-19 у торговельно-розважальному центрі “Пальміра Плаза” перебували майже 150 осіб.

Люди самоорганізовуються — формують список, аби не створювати скупчення біля пункту вакцинації, розповідає запоріжець Олександр: "Приїхав я десь три години тому. Записався до списку. Загальний список був на вході. Наразі я 221-ий. Думаю, що десь ще півтори години й зроблю щеплення. За великим рахунком все спокійно, але більше потрібно створювати умов для людей, адже нас тут багатенько".

У перший день "червоної" зони біля центрів вакцинації у Запоріжжі черги
Суспільне Запоріжжя

Також мешканець Запоріжжя Олександр розповідає, що вже декілька разів отримував відмову у вакцинації. Зазначає, вперше приїхав за пів години до закриття. Співробітники центру відмову у проведенні вакцинації пояснили тим, що відкритих флаконів з вакциною немає. А для нового немає потрібної кількості людей, тобто шести.

"Другого дня приїхав за годину до закриття, о 16-й, знову сказали, що не щеплюватимуть. Причому, тоді нас було більше, ніж шість осіб у черзі. Лікарка сказала, що не встигне. Зараз записався телефоном на 16-ту годину у центр на Набережній, може, там зроблю", — додав Олександр.

У перший день "червоної" зони біля центрів вакцинації у Запоріжжі утворились черги
Фото: Суспільне Запоріжжя

У торговельно-розважальному центрі на вулиці Перемоги, за підрахунками журналістів Суспільного, о 14-й годині у черзі до пункту вакцинації перебували близько 200 осіб. Мешканка Вознесенівського району Тетяна Степанівна каже, о 9 ранку, коли прийшла сюди, була 132-ю.

"Немає слів, аби виразити своє обурення. Кількість людей величезна. Рівень організації низький. Нічого людям не пояснюють. Ми дивились крізь скло, як працюють лікарі, так ось одну людину могли реєструвати понад п'ять хвилин. У черзі було 300-400 людей, а о пів на 12-ту тільки 30-х людей щепили Пфайзером", — каже Тетяна Степанівна.

У перший день "червоної" зони біля центрів вакцинації у Запоріжжі черги
Суспільне Запоріжжя

За коментарем щодо ситуації з чергами до пунктів вакцинації, графіку їхньої праці та збільшення їхньої кількості, кореспонденти Суспільного зверталися до директорки міського Департаменту охорони здоров’я Вікторії Ушакової. На телефонні дзвінки вона не відповіла.

У пресслужбі міської ради повідомили, що під час сьогоднішньої наради секретар міської ради Анатолій Куртєв доручив заступнику міського голови Геннадієві Наумову "у найближчий термін утворити ще два додаткових центри масової вакцинації — у Хортицькому районі та Правобережній частині міста".

Тим часом в Запорізькій облдержадміністрації під час наради 18 жовтня пообіцяли, що вже відзавтра має запрацювати нова система вакцинації населення:

"Починаємо працювати й виправляти ситуацію, яка сталася. Завтра відкриваємо ще два центри масової вакцинації – у ТЦ «Амстор» в Хортицькому районі, та у ТЦ «Континент»  у Дніпровському районі. Найближчими днями маємо відкрити ще один центр у Космічному мікрорайоні, де живе 120 тисяч людей", — сказав голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

Читайте також: "Має бути не менше 11 тисяч на добу", — заступниця міністра МОЗ про темпи вакцинації на Запоріжжі
На початок