У багатодітному селі на Рівненщині батьки вимагають скасувати "дистанційку"

У багатодітному селі на Рівненщині батьки вимагають скасувати "дистанційку"

Ексклюзивно
У багатодітному селі на Рівненщині батьки вимагають скасувати "дистанційку"
Суспільне Рівне

На Рівненщині батьки учнів Кідрівського ліцею вимагають повернутися до очної форми навчання. Заклад майже місяць працює у дистанційному форматі для учнів з п'ятого по одинадцятий клас, – повідомив кореспондент Суспільного. Батьки зверталися до Міносвіти та Офісу президента, в останньому відповіли, що це не їхня компетенція.

Село Кідри у Каноницькій громаді Вараського району – багатодітне село з родинами, що мають по п'ять і більше школярів. Близько сотні місцевих жителів, переважно батьки школярів, зібралися біля школи 18 жовтня з вимогою повернути школу до очного навчання у середніх та старших класах.

На що нарікають батьки

Батьки стверджують: у поліській глибинці дистанційне навчання нормально не працює, а вдома неможливо створити повноцінні умови для навчання.

"На моїй вулиці Шевченка, де ми проживаємо, у нас геть немає інтернету, в нас навіть зв'язок поганий. Взагалі – це новобудови. Мої учні на цей час взагалі не виходять на навчання", – розповіла мама школярів Галина Дякова.

На Рівненщині батьки школярів вимагають повернення до очної форми навчання
Школа у селі Кідри, яка не опалюється через невакцинованих кочегарів/Суспільне Рівне

В деяких кутках села інтернет ловить лише на вулиці. Місцевий житель Володимир Ткачук продемонстрував відео дистанційного уроку: учень слухає вчителя з телефону на вулиці.

"Я проти цього. Я за те, що б мій хлопець, хай він і спокійний, але прийде з синяками, але аби мав живе спілкування. Як вчитель – хай навіть який він хороший – матиме змогу з кожним поговорити через інтернет?", – зазначив Володимир Ткачук.

На Рівненщині батьки школярів вимагають повернення до очної форми навчання
Суспільне Рівне

Кідри – село із переважно багатодітними сім'ями. Батьки пояснюють: для всіх школярів вдома бракує гаджетів та вільних приміщень.

"В мене багато дітей навчається – шість школярів. Треба кімнати вільні, а в мене будинок не дозволяє так, щоб навчати дітей. В мене одинадцятий, дев'ятий, сьомий, п'ятий, четвертий та третій класи", – пояснила мама Олена Тоюнда.

Що кажуть у школі

Заклад змінив форму навчання 23 вересня через відсутність 80% вакцинованих від коронавірусу працівників, розповіла директорка школи Любов Ямпольська. І додала: з педагогами двічі спілкувалися голова громади, начальниця відділу освіти та лікарка.

"Віз і нині там. Рішення є рішення, постанова уряду є постанова. І я, як керівник, повинна це виконувати", – зазначила Любов Ямпольська.

На Рівненщині батьки школярів вимагають повернення до очної форми навчання
Суспільне Рівне

Батьки зайшли до фоє школи. Журналістам Суспільного вони пояснили: хотіли подивитись в очі та поставити запитання невакцинованих педагогам. Зокрема, чи можуть ті організувати уроки для частини школярів, які не мають доступу до інтернету.

"Якщо вчитель працює дистанційно і прийшло три учні в школу – він же не може і тим, і тим урок давати. Ви з'ясовуйте з керівництвом: якщо керівництво скаже, що дистанційне закінчили, йдіть і проводьте уроки – ми будемо робити. Ми робимо так, як на папірці пише", – сказав вчитель інформатики Василь Смулка.

Позиція влади

Староста села Кідри Володимир Турчик сказав, що змінити щось – не в компетенції місцевої влади.

На Рівненщині батьки школярів вимагають повернення до очної форми навчання
Суспільне Рівне

Батьки показали звернення про відновлення нормального навчання, під яким підписалися три сотні людей. Документ завезли до Міносвіти та Офісу президента. Їм відповіли з останнього: це питання – не їхня компетенція.

"На ці прохання нам ще нуль емоцій, ніякої відповіді немає. Батьки також зібрали заяви у школи, що вони не проти, щоб діти навчалися очно, але на ці заяви така відповідь прийшла, як відмова від нашого директора. Далі ж в планах скласти заяву в прокуратуру, в суд, і хай шукають винних, тому що порушується закон про освіту дітей", – зазначив депутат Каноницької сільради Микола Опалько.

На Рівненщині батьки школярів вимагають повернення до очної форми навчання
Суспільне Рівне

Проблеми з комп'ютерами та зв'язком підтвердив голова Каноницької сільради Віктор Семчук. Він уточнив, що з чотирьох шкіл громади 80% педагогів не вакциновано лише у Кідрах.

"Своєю чергою, сільська рада направила листи до комісій державної, обласної, районної нашої, де ми просимо, щоб нам все ж дозволили на місцевому рівні приймати такі рішення щодо форми навчання. Бо що стосується села Кідри, рівень захворювання на ковід не є загрозливим", – каже голова Каноницької громади.

Він уточнив, що станом на 18 жовтня у селі офіційно підтвердили коронавірус в однієї людини.

Читайте також: Ситуація з вакцинацією в Україні є "дуже поганою" – Радуцький

Раніше акції із вимогою скасувати дистанційне навчання через недостатній рівень вакцинації працівників шкіл проводили у кількох інших громадах Рівненщини.

За даними Міносвіти, станом на 18 жовтня найбільше невакцинованих освітян лишається у школах п'яти регіонів, Рівненщина очолює цей антирейтинг із показником у 24,5%. Далі ідуть Волинь, Івано-Франківщина, Одещина та Львівщина.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок