Анатолій Калініченко з Полтавщини створює картини понад 40 років. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Анатолій Калініченко з Полтавщини створює картини понад 40 років. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Анатолій Калініченко з Полтавщини створює картини понад 40 років. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
Суспільне Полтава

Понад 40 років створює картини Анатолій Калініченко з Диканської громади. На його полотнах – портрети, пейзажі та репродукції робіт інших митців. Одна із найбільших – "Народження Венери" італійського художника Сандро Ботічеллі. Майже 20 полотен Анатолій Калініченко подарував місцевій школі, інші – зберігає вдома. Про це художник розповів Суспільному.

83-річний Анатолій Калініченко із села Стасі – військовий льотчик у відставці. Понад половину життя, каже, захоплюється живописом. Цьому навчався самостійно. Картини пише олійними фарбами. Удома в Анатолія Олександровича понад три десятки картин. Скільки намалював за життя, каже, не підраховував. У колекції художника є і репродукції картин інших митців.

"Зараз і фарби не ті, і техніка, і стилі різні у людей. Критики дивляться навіть, як мазок покладений, у скільки шарів. Лесуванняфарбування поверхні підігрітою оліфоює, чи немає. Це дуже складно", – каже художник Анатолій Калініченко.

Анатолій Калініченко із Полтавщини зображує пейзажі та репродукції картин понад 40 років
Анатолій Калініченко пише картини понад 40 років. Суспільне Полтава

Найбільшу картину створив художник на стіні в одній із кімнат свого будинку.

Порадився із дружиною, що сюди замість килима. Думаю, це вже пережитки, консерватизм. І вирішили щось із мистецтва.

Висота зображення понад три метри, а ширина – майже два з половиною метри.

Працював я над нею цілий місяць, із перервами. Тема картини: "Народження Венери" італійського художника ХVI століття – Ботічеллі. Вона вийшла з океану на великій раковині. А це боги вітрів дмуть її до берега та прикрашають її розами. А це прислуга хоче їй одягнути халат.

Свої картини Анатолій Калініченко дарує друзям та рідним, а найбільше, каже, – дружині. Вона із ним співає, а він присвячує їй полотна.

Свої картини художник з Полтавщини Анатолій Калініченко дарує друзям та рідним
Свої картини Анатолій Калініченко дарує друзям та рідним. Суспільне Полтава

"До дня весілля нашого він мені написав та подарував цей портрет. Казав, писатиме портрет, якою я на той період була, але мені захотілося бути молодшою. І він написав портрет, коли мені було 19 років. А там (зображено на іншій картині – ред.) ми відпочивали на березі річки, у березовому гаї. Він мене сфотографував, а потім написав. А це (на цій картині – ред.) – вигадав. Вирішив мене в розах намалювати", – говорить дружина художника Ганна Калініченко.

Найбільше, каже художник, подобається зображувати пейзажі та людей. До двох десятків робіт Анатолія Олександровича представлені у школі села Стасі.

На початок