Росія не має права голосу у дискусії про членство України в НАТО – Кулеба

Росія не має права голосу у дискусії про членство України в НАТО – Кулеба

Росія не має права голосу у дискусії про членство України в НАТО – Кулеба
УНІАН

Російська Федерація не має права голосу у дискусії про майбутнє членство України в НАТО.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба написав у Twitter, коментуючи заяву Кремля про вступ України до НАТО.

"Найгірший сценарій уже відбувся: напад РФ на Україну, окупація наших земель та вбивство наших громадян. Тому нас не цікавить думка РФ щодо вступу України до НАТО. Росія не має права голосу у дискусії про майбутнє членство України в Альянсі", – написав Кулеба.

Про що заявили в Кремлі

Прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що вступ України до Північноатлантичного альянсу – це найгірший сценарій для Росії.

"Це той сценарій, який може змусити Росію вжити активних заходів для забезпечення власної безпеки", – сказав він, передає федеральне агентство ТАСС.

Також 18 жовтня стало відомо, що з 1 листопада Росія призупиняє роботу свого постійного представництва при НАТО, а також місії й інформбюро НАТО в Москві. Про це повідомило федеральне агентство Інтерфакс із посиланням на главу МЗС РФ Сергія Лаврова.

"У відповідь на дії НАТО ми припиняємо роботу свого постійного представництва при НАТО, в тому числі, роботу головного військового представника. Напевно, з 1 листопада, або це займе ще кілька днів", – сказав Лавров на пресконференції в Москві.

Він уточнив, що припиняється діяльність військової місії зв'язку НАТО в Москві, акредитація її співробітників відзивається з 1 листопада цього року. Припиняється також діяльність інформаційного бюро НАТО в Москві, яке було засновано при посольстві Королівства Бельгії.

Лавров заявив, що "якщо у НАТО виникнуть якісь екстрені справи, то вони можуть звертатися з цих питань до нашого (російського – ред.) посла в Бельгії".

Раніше 6 жовтня в НАТО вирішили скоротити розмір місії РФ в альянсі удвічі і позбавити акредитації вісім її дипломатів у відповідь на ворожу діяльність Росії. Генсек альянсу Єнс Столтенберг пояснив, що це рішення не пов'язано з якимись конкретними справами.

Читайте також: Столтенберг розповів, коли Україна вступить до НАТО

Що відомо

  • У липні 2021-го Лідери НАТО у заключному комюніке після брюссельського саміту у червні підтвердили, що Україна стане членом Альянсу, перед цим отримавши План дій щодо членства (ПДЧ). Щоб наблизитись до членства у НАТО, від України очікують подальшого проведення реформ. Серед головних – боротьба із корупцією, децентралізація, дотримання прав людини та реформування сектору безпеки.
  • У вересні 2021-го відбулась перша зустріч президента України Володимира Зеленського з американським лідером Джо Байденом, де Зеленський підняв питання вступу України до НАТО. Сполучені Штати підтримують ідею надання Україні членства в НАТО, але наразі про конкретні терміни не йдеться.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок